Spektakl muzyczny "Chwytaj dzień"

Dodano 2023-01-11 16:27:42 Spektakl muzyczny

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Teatr Miejski w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2023-01-28 18:00
Data zakończenia: 2023-01-28
Organizator: Teatr Miejski w Lesznie

CHWYTAJ DZIEŃ Robert Rozmus Czas trwania 85 min. (bez przerwy) Data premiery 12 lutego 2020

Opis
„Chwytaj dzień – największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego śpiewa Robert Rozmus”

Śpiewający aktor, gwiazda topowych musicali, szerokiej publiczności znany z Biesiad Zbigniewa Górnego, Kabaretu Olgi Lipińskiej i grupy Tercet, czyli kwartet (którą tworzy z Hanną Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim i Wojtkiem Kaletą) oddaje hołd wielkiemu artyście. Koledze z estrady.

Rozmus i Wodecki spotykali się dziesiątki razy, podczas różnych występów estradowych, w kraju i za granicą.

W spektaklu „Chwytaj dzień” Robert Rozmus – wykonując najsłynniejsze piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego – wspomina te spotkania, przywołuje ludzi i miejsca. Prezentuje, nie tylko część bogatej twórczości Wodeckiego, wybitnego muzyka i kompozytora, ale także pokazuje go od bardziej prywatnej strony – jako świetnego kompana i przyjaciela, otwartego, skromnego człowieka, przemierzającego tysiące kilometrów, by nie zawieść swojej publiczności.

Siłą projektu, oprócz wokalu Rozmusa, są aranże nagrane z udziałem orkiestry kierowanej przez Tomka Szymusia (autorami aranży są Tomasz Szymuś i Kuba Lubowicz). Do udziału w spektaklu Rozmus zaprosił utalentowaną altowiolistkę, multiinstrumentalistkę i wokalistkę Oliwię Kędziorę, która występowała m.in. u boku Edyty Górniak, Roda Stewarta, Placido Domingo, Andrei Bocellego, Maryli Rodowicz, Waldemara Malickiego i właśnie Zbigniewa Wodeckiego.
Realizatorzy
Scenariusz Robert Rozmus
Opieka reżyserska Zbigniew Rybka
Aranżacje muzyczne Tomasz Szymuś, Jakub Lubowicz
Obsada
Robert Rozmus - śpiew
Oliwia Kędziora - altówka, śpiew
Piotr Kubiak - fortepian, chórki