Graficzny nagłówek podstrony
Utrudnienia w ruchu 01 sierpnia 2018

Ul. Słowiańska zamknięta dla ruchu

Zdjęcie, Ul. Słowiańska zamknięta dla ruchu

Urząd Miasta Leszna, Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji, informuje, że od najbliższego poniedziałku, 6 sierpnia 2018 r., rozpoczną się roboty budowlane związane z przebudową ul. Słowiańskiej w Lesznie.

Ulica Słowiańska zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ul. Towarowej do ul. Klonowicza oraz od ulicy Klonowicza do Al. Zygmunt Krasińskiego. Skrzyżowania z ww. ulicami będą czynne z ograniczeniem relacji do przejazdu na wprost. Wjazd na zamkniętą ulicę Słowiańską będą miały jedynie pojazdy budowy oraz pojazdy zaopatrzenia punktów handlowych zlokalizowanych przy ul. Słowiańskiej. Ruch pieszych będzie prowadzony chodnikami naprzemienne północną i południową stroną ulicy.

Zakaz ruchu będzie obowiązywał także rowerzystów. Dojazd z Rynku na Zatorze jest możliwy alternatywną trasą przez Pl. Jana Metziga, ul. Świętokrzyską, ul. gen. Stefana Grota-Roweckego i ul. Tama Kolejowa do przejazdu kolejowego. Informujemy, że na czas przebudowy ul. Słowiańskiej, zdemontowanych zostanie 16 stojaków rowerowych.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm NODO Sp. z o.o. z Leszna (lider konsorcjum) i PTSH „PRA-MAS” Sp. z o.o z siedzibą w Lesznie, które złożyło najkorzystniejszą ofertę na wykonanie zadania w wysokości 2.654.321,55 zł z 60-miesięczną gwarancją jakości. Przypomnijmy, że Miasto Leszno otrzymało 1 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na to zadanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Zakończenie przebudowy ulicy Słowiańskiej w Lesznie planowane jest na 15 listopada br.

Opublikował: Patryk Moryson kontakt: pmoryson@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-08-07 12:04:40
0 Koszyk