Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 03 grudnia 2021

Między kolorem a figuracją - wystawa w Galerii MBWA

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 2021-12-03 18:00
Data zakończenia: 2022-01-29 14:00
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Zdjęcie, Między kolorem a figuracją - wystawa w Galerii MBWA

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wystawę Między kolorem a figuracją wernisaż: 3 grudnia 2021 /piątek/, godz. 18.00 Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5, wystawa czynna do 29 stycznia 2022

Wystawa „Między kolorem a figuracją” prezentuje różnorodne postawy artystyczne młodych malarek i malarzy będących studentami i tegorocznymi absolwentami Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wszystkich twórców łączy jedna pracownia i osoba prowadzącego ją Profesora – Macieja Świeszewskiego.
Tytuł wystawy został wybrany nieprzypadkowo. Kolor i figura to jedne z podstawowych kryteriów malarskich. Młodzi twórcy sięgają po różnorodne środki artystyczne, aby jak najpełniej wyrazić swoje malarskie uniwersum. Często czerpią z figuracji, chociaż prace zgromadzone na wystawie pokazują, że nie zawsze są to przedstawienia realistyczne. Różnorodna jest również tematyka prac: od portretów ludzi i zwierząt, poprzez pejzaż, aż do przedstawień abstrakcyjnych. Często różne style łączą się ze sobą, tworząc nową jakość.
Prowadzący pracownię nie narzucają studentom swoich wizji, ale starają się zaszczepić w nich miłość do sztuki i piękna. Młodzi malarze wciąż poszukują własnego języka, eksperymentują, próbują mierzyć się z postawionymi sobie wyzwaniami plastycznymi.
Warto przyjrzeć się ich postawom, poznać inspiracje i podziwiać pasję malarską.
O tych artystach będzie niebawem głośno.
Zapraszamy do oglądania.

/Dr Anna Waligórska/

0 Koszyk