Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 01 października 2021

Koncert poetycki ZAMOROKA BAND

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka ratuszowa
Data rozpoczęcia: 2021-10-01 19:00
Data zakończenia: 2021-10-01 00:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna

Zdjęcie, Koncert poetycki ZAMOROKA BAND

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na koncert "Zamoroka Band" w Bibliotece Ratuszowej. Po kolejnym spotkaniu z cyklu "Między Wierszami", którego bohaterem tym razem będzie Julian Przyboś, zespół zagra muzykę inspirowaną twórczością poetów omawianych podczas naszych spotkań. Zapraszamy w piątek, 1 października 2021 r., o godz. 19:00. Wstęp wolny!

Zamoroka Band - w składzie: Magdalena Zamoroka (wokal), Bartek Błaszczyk (perkusja), Szymon Drabik (bas), Przemysław Maćkowiak (gitary) powstał w 2020 roku. W ich wykonaniu można usłyszeć przede wszystkim utwory autorskie z pogranicza rock''n'rolla, bluesa, country, rocka: kompozycje Przemka Maćkowiaka z tekstami Sabiny Klak, Uli Gotowickiej, Magdaleny Zamoroki. Zespół chętnie gra również covery polskich utworów w zbliżonym klimacie.

Projekt Między Wierszami to literacki spacer po kafejkach tętniących artystycznym klimatem. Z kawiarenki w Bibliotece Ratuszowej udamy się do kawiarni „Mała Ziemiańska”, „Pod Picadorem”, czy Kawiarni „Kresy” na Nowym Świecie. Podejrzymy, co słychać u Skamandrytów tudzież u innych sławnych polskich poetów. W przyjemnym kawiarnianym klimacie będzie można wysłuchać rozmowy biografów i znawców twórczości m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Przybosia, Jana Lechonia, Kazimierza Wierzyńskiego, Cypriana Kamila Norwida, Zbigniewa Herberta czy Stanisława Grochowiaka. Będzie to opowieść pełna anegdot, ciekawostek, a może nawet przełomowych odkryć. Troszeczkę jakby w plotkarskim klimacie ściągniemy poetów z literackiego Parnasu, chcąc przybliżyć ich i oswoić z słuchaczami. Kto wie może po takim spotkaniu niejeden z nich okaże się dla Państwa bliskim znajomym?

Koncert jest częścią projektu pn. Między Wierszami dofinansowanego w ramach Programu Promocja Czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

0 Koszyk