Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 10 lutego 2019

Katarzyna Groniec - ACH! - odwołany

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury
Data rozpoczęcia: 2019-02-10 19:00
Data zakończenia: 2019-02-10 20:00

Zdjęcie, Katarzyna Groniec - ACH! - odwołany

Z przykrością informujemy, że koncert Katarzyny Groniec został odwołany. Każdy ma swoją Ziemię Obiecaną. Coś za czym tęskni, czego mu brak, co chciałby, a nie może albo miał i utracił. Ziemia Utracona. Dobry tytuł na tomik poezji gdyby nie był parafrazą T.S.Eliota. „Najokrutniejszy miesiąc to kwiecień“ pisał poeta w „Ziemi Jałowej“. To prawda. Niezłe też bywają te poprzedzające kwiecień... ale co z tego? W końcu i tak nadchodzi wiosna.

„Ach!“, bo taki jest tytuł nowego albumu, opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemi obiecanej do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze! 

W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać.

Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego) - bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi, z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie. Z kolei ta druga ja, którą zawstydza miękkość tej pierwszej, potrafi ten melancholijno - lazurowy świat bezlitośnie wykpić. 
Wyciągam zatem samą siebie z błekitnego jeziora za włosy, jak baron Munhchausen wyciągnął siebie z bagien, a potem znów w to jezioro nurkuję. Czy zatem kłamię tak jak on? Bardzo możliwe...

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie ma zaszczyt zaprosić Państwa na pełen niezwykłych brzmień i autorskich tekstów koncert Katarzyny Groniec w dn. 10 lutego 2019 r. (NIEDZIELA) o godzinie 19:00. Bilety do nabycia w kasie MOK oraz po linkiem: bilety on-line   

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-02-10 13:34:46
0 Koszyk