Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 06 grudnia 2019

Imieniny Świętego Mikołaja

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Rynek
Data rozpoczęcia: 2019-12-06 12:00
Data zakończenia: 2019-12-07 17:30

Zdjęcie, Imieniny Świętego Mikołaja

6 i 7 grudnia zapraszamy na leszczyński Rynek. Będzie choinka, świąteczny jarmark, niezwykłe widowisko o św. Mikołaju i żeglarzach, pokaz cyrkowej żonglerki, koncert pod ratuszem i koncerty w Bibliotece Ratuszowej, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz specjalna niespodzianka – anielskie skrzydła, przy których będzie można sobie zrobić zdjęcia. Zaprasza Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto.

Jarmark 6 grudnia (piątek) od godz. 12:00 do 19:00

Na Rynku staną namioty ze stoiskami z rękodziełem artystycznym (ceramika, szkoło, wyroby z drewna, z przędzy, obrazy, bombki, świąteczne kompozycje, stroiki, miód, upominki). Będą także punkty gastronomiczne, w tym food tracki. Rynek zostanie udekorowany oświetlonymi choinkami oraz specjalnie na tę okazję przygotowanymi ozdobami.

Atrakcja specjalna od 6 grudnia godz. 12:00

Firma Mermer i Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto zapraszają na mega świąteczną atrakcję – ściankę z anielskimi skrzydłami. Zrób sobie zdjęcie przy naszej ściance, pokaż na Instagramie oznaczając @mermer, weź udział w konkursie i wylosuj nagrodę – prezent pod choinkę. Ścianka będzie dostępna do 22 grudnia. Szczegóły konkursu na www.mermer.pl

Widowisko 6 grudnia (piątek) godz. 16:00

Rozbłyśnie choinka, a na Rynek wkroczy korowód św. Mikołaja. Uczestniczące w nim dzieci i młodzież wezmą udział w inscenizacji opowieści o św. Mikołaju i żeglarzach. Widowisko zakończy się pokazem żonglerki i koncertem zespołu muzycznego ,,Wakacyjni”. O godz. 19:00 w Bibliotece Ratuszowej rozpocznie się koncert zespołu ,,Sunday Morning”.

scenariusz – Karolina Sternal

autor strojów i dekoracji – Jakub Gołembski

nagranie opowieści o św. Mikołaju i żeglarzach – Marek Prałat, aktor Teatru Miejskiego w Lesznie

zespół Puenta – przygotowanie Irena Marszałek

grupa akrobatyczno-cyrkowa MOK w Lesznie – przygotowanie Leokadia Adamiak

uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie

dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Lesznie oraz Szkoły Językowej Smile w Lesznie

Jarmark 7 grudnia (sobota) od godz. 12:00 do 17:30

Gospodarzem sobotnich wydarzeń będzie Stowarzyszenie Centrum PISOP oraz Miasto Leszno. Tegoroczne Targi Ekonomii Społecznej w świątecznej szacie to prezentacja możliwości podmiotów ekonomii społecznej. Na odwiedzających czekać będzie między innymi mnóstwo atrakcyjnych stoisk z rękodziełem i pysznym jedzeniem, zdrowa żywność, miody i eko-kosmetyki, unikatowe ozdoby świąteczne oraz różnorodne warsztaty dla młodszych i starszych. Zapraszamy również na spotkanie ze świętym Mikołajem, Śnieżynkami i Aniołami. O część artystyczną zadbają przedstawiciele leszczyńskich organizacji, przedszkoli i szkół. O godz. 16:00 w Bibliotece Ratuszowej rozpocznie się koncert galowy III Festiwalu Muzyki Autorskiej i Piosenki Artystycznej. Wydarzenie o godz. 17:00 zakończy widowiskowy teatr ognia Fire Show.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!

Projekt dofinansowywany przez Miasto Leszno

Bieżące informacje na FB Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto, które jest głównym organizatorem Imienin Świętego Mikołaja

Będzie choinka, jarmark, niezwykłe widowisko o św. Mikołaju i żeglarzach, pokaz cyrkowej żonglerki, koncert pod ratuszem i koncerty w Bibliotece Ratuszowej, warsztaty dla dzieci i... nie tylko oraz mega niespodzianka – ANIELSKIE SKRZYDŁA, przy których będzie można sobie zrobić zdjęcia.

Zaprasza Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto, Stowarzyszenie Centrum PISOP i Miasto Leszno 


Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-12-09 09:51:13
0 Koszyk