EKO LESZNO dla każdego

Dodano 2022-09-13 07:39:25 Aktywne Obywatelskie Leszno potrwa do końca tego tygodnia. W programie są też działania proekologiczne, zaplanowane na piątek i niedzielę.

W piątek, 16 września, zapraszamy Leszczynianki i Leszczyniaków do wspólnego sprzątania świata. Razem zadbamy m.in. o miejskie parki i skwery. W godzinach od 13 do 16, pod czujnym okiem leśników, sadzić będziemy las. Akcja sadzenia zorganizowana będzie w Leśnictwie Nowy Świat za Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Lesznie. Będą tam czekać także gry i zabawy dla najmłodszych. Na godz. 16.30 natomiast zaplanowane jest otwarcie Skweru Leszczyńskich Seniorów. To inicjatywa Stowarzyszenia „Wygraj Siebie”, które wspólnie z Miejskim Zakładem Zieleni Sp. z o.o. w Lesznie wykona roślinny pomnik seniora „Wrzosowy zakątek” na skwerze u zbiegu ulic Lipowej, Starozamkowej i 17 Stycznia.

W niedzielę z kolei zapraszamy mieszkańców Leszna na EKO PIKNIK, który zorganizuje Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności. Na terenie gospodarstwa pomocniczego ZSRB na Grzybowie (ul. Osiecka 8) od godz. 14:30 do godz. 18.30 będzie strefa gastronomiczna, strefa warsztatowa, gdzie m.in. powstawać będą eko torby. W czasie pikniku odbędą się konsultacje dietetyczne, gry, zabawy, przeciąganie liny. Poznamy laureatów konkursu na najpiękniejszy bukiet zielny. Organizatorzy zachęcają, aby na piknik przyjechać rowerem - rowerzyści otrzymają na wejściu opaskę z numerem, która będzie brać udział w losowaniu nagrody. Festyn jest współfinansowany ze środków Miasta Leszna w ramach konkursu "Inicjatywa dla Leszna".