Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 29 listopada 2019

Bogdan Winkiel "Obrazy estetyczne" - wystawa w Galerii MBWA Leszno

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 2019-11-29 18:00
Data zakończenia: 2020-01-11 14:00
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Zdjęcie, Bogdan Winkiel

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych oraz Autor zapraszają na wystawę Bogdan Winkiel Obrazy estetyczne wernisaż 29 listopada 2019 /piątek/, godz. 18.00 Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5 wystawa czynna do 11 stycznia 2020

„Artystę interesuje problem pozycji człowieka wobec losu, czasu i śmierci, choć sam człowiek nie jest częstym gościem na jego płótnach. Zakres zainteresowań jest więc zasadniczy i radykalny. Kondycję człowieka wobec Nieodwołalności, która ma, powtórzmy raz jeszcze, na imię; los, czas i śmierć, wyznacza samotność. Ta samotność „eksploduje” wręcz, gdy świat ujawnia swoją przypadkowość, problematyczność i dziwność, gdy człowiek uświadamia sobie, że jest tu raczej gościem i tylko przelotnie...”
/Maciej Mazurek/

Bogdan Winkiel
Urodzony w 1952 r. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, a następnie studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale grafiki u profesora Włodzimierza Kunza. W latach 80. osiedlił się w Lesznie, gdzie mieszka do dzisiaj. Brał udział w wielu prezentacjach zbiorowych oraz wystawach indywidualnych. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką projektową oraz ceramiką artystyczną.

0 Koszyk