Graficzny nagłówek podstrony

Montaż stojaków rowerowych 2017

W tym roku Urząd Miasta Leszna zakupił 26 stojaków, które pomieszczą łącznie 52 rowery. Zostały one zamontowane na ul. Słowiańskiej, ul. Bohaterów Westerplatte oraz Al. 21 Października.

Realizacja zadania ma na celu rozbudowanie infrastruktury rowerowej na terenie miasta. Od dwóch lat w przestrzeni miejskiej stojaki rowerowe są wykonywane w dwóch odmianach „retro” oraz klasyczne ze stali kwasoodpornej. Każdy jest wzbogacony o poprzeczkę z dobrze znanym rowerowym logotypem Miasta Leszna. Stojaki są U-kształtne. Za pomocą zapięcia rowerowego można przypiąć jednocześnie ramę, jak i koło roweru, co zwiększa bezpieczeństwo jednośladu.

Siedem stojaków zamontowano na ulicy Bohaterów Westerplatte – na odcinku, który został niedawno przebudowany. Stojaki usytuowano przy skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską, ul. gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego oraz na wysokości fontanny.

Kolejne miejsca postojowe dla rowerów pojawiły się na Al. 21 Października, przy wejściu na cmentarz. Rowerzyści mogą skorzystać z 3 stojaków, przy których można pozostawić 6 rowerów.

Natomiast pod koniec października ulica Słowiańska wzbogaciła się o 16 stojaków, podzielonych na trzy parkingi rowerowe. Powstały przy skrzyżowaniu ulicy Słowiańskiej z Al. Zygmunta Krasińskiego, ul. Przemysłowa i ul. Tama Kolejowa.

Informujemy, że do Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji Urzędu Miasta Leszna można zgłaszać propozycje nowych lokalizacji stojaków rowerowych, które zostaną zamontowane w 2018 roku. Wypełniony formularz (odnośnik znajduje się na dole strony) należy dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Leszna, ul. Kazimierza Karasia 15 w Lesznie lub drogą mailową: mzd@leszno.pl


Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana:

Czytaj także

0 Koszyk