Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności turystyka 02 października 2020

Rowerowa Stolica Polski 2020 - konsultacje społeczne

Zdjęcie, Rowerowa Stolica Polski 2020 - konsultacje społeczne

Przystępując do podsumowania akcji o puchar „Rowerowej Stolicy Polski” zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych, skierowanych do uczestników rywalizacji. Zachęcamy do wskazania zarówno plusów jak i minusów zabawy – uwagi zostaną przekazane głównemu organizatorowi w celu poprawy działania aplikacji jak i samej rywalizacji.

Miasto Leszno przez cały wrzesień walczyło o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” – akcji organizowanej przez Miasto Bydgoszcz. W rowerowej zabawie brało udział 44 miast prezydenckie, dwa razy więcej niż w pierwszej edycji rywalizacji, w której zajęliśmy drugie miejsce. Oficjalne wyniki tegorocznej akcji zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu.

Przypomnijmy, że ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy i częściej wybierany środek transportu. Zasady rowerowej rywalizacji były proste - przez 30 wrześniowych dni każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją liczył się w rywalizacji dla danego wybranego miasta. Każde miało szansę wygrać, gdyż ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców, a tym samym nagroda trafi do najaktywniejszej a nie największego miasta.

Szczegóły na stronie https://leszno.konsultacjejst.pl/konsultacje-spoleczne

Opublikował: Patryk Moryson kontakt: pmoryson@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-10-02 08:11:53
0 Koszyk