Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 05 lutego 2019

IX Halowy Turniej o Puchar PFP oraz Turniej Grand Prix w petanque

Zdjęcie,  IX Halowy Turniej  o Puchar PFP oraz Turniej Grand Prix w petanque

W miniony weekend odbyły się zawody z bulami, 2 lutego br. IX Halowy Turniej o Puchar Polskiej Federacji Petanque, dzień później w hali hippiki w Lesznie przy ul. Ostroroga odbyło się IX Halowe Grand Prix pod patronatem Starosty Leszczyńskiego.

IX Halowy Turniej o Puchar PFP


Na starcie stanęło 59 trzyosobowych drużyn reprezentujących kluby petanque z Ciechanowa, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Oławy, Lubonia, Mieczowa, Śremu, Góry Śląskiej, Liskowa, Subkowy, Kaliska, Czempinia. W imprezie wystąpiło także 7 drużyny z Klubu Petanque Leszczynko oraz gracze z Francji i Ukrainy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, warto dodać, że aż 3 drużyny miały po sześć zwycięstw i jednej porażce. O zwycięstwie w IX Halowym Turnieju o Puchar PFP zadecydował system Bucholtza. Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, na trudnych technicznie torach, pierwsze miejsce zdobyła, sprawiając dużą niespodziankę wśród środowiska graczy petanque, drużyna Petanque Kaliska w składzie: Zbigniew Hennig, Krzysztof Mejna oraz Jan Neugebauer. Drugie miejsce przypadło zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowy Petanque z Subkowy w składzie: Tomasz Mackiewicz, Jędrzej Wyczling, Waldemar Żmuda. Najniższe miejsce na podium przypadło zawodnikom ze Śemskiego Klubu Petanque: Markowi Maćkowiakowi, Leszkowi Złotowskiemu wzmocnionymi zawodniczką z Jedliny Wioletą Lorentz Kawczyńską. Zwycięska drużyna otrzymała puchar przechodni Polskiej Federacji Petanque oraz puchar dla najlepszej drużyny turnieju. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora imprezy Klub Petanque Leszczynko. Podczas zawodów wyróżniono także nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez firmę ,,ObI" drużynę Dęby Wałbrzych w składzie: Kazimierz Urbaniak,Henryk Ziomek, Mirosław Kaszubowski. Drużyny od miejsca IV do VI otrzymały pamiątkowe statuetki. Zawody cieszyły się zainteresowaniem miejscowych miłośników gry w bule. Przebiegały w miłej, sportowej atmosferze, do której głównie przyczynił się sędzia główny zawodów Kamil Zaremba z Chojnic.

Dzień później odbyło się 

IX Halowe Grand Prix pod patronatem Starosty Leszczyńskiego

W turnieju wystartowało 65 dwuosobowych drużyn reprezentujących kluby petanque z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Ciechanowa, Łodzi, Wrocławia, Jedliny, Nysy, Oławy, Katowic, Szczecina, Wałbrzycha, Boguszów Gorce, Dzierżoniowa, Śremu, Liskowa, Lubonia, Czempinia, Gostynia, Góry Śląskiej, Kamionki. Na starcie stanęło 8 dubletów z klubu Petanque Leszczynko. W zawodach uczestniczyli także zawodnicy z powiatu leszczyńskiego: z Osiecznej, Lipna, Wilkowic i Rydzyny. Na starcie pojawili się także zawodnicy z Ukrainy i Francji. Zawody rozgrywano na technicznie trudnym terenie co wymagało od graczy dobrej taktyki i techniki gry. Po trwających ponad siedem godzin zawodach pierwsze miejsce zdobyli obrońcy Grand Prix z ubiegłego roku: Tomasz Milanowskia, Artem Dmytrenko z Warszawy, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki. O kolejnych miejscach zadecydował system Bucholca gdyż kolejne 3 drużyny miały po 6 zwycięstw i jednej porażce. I tak drugie miejsce zajęli Maciej Kiepsch z Klubu Petanque Leszczynko oraz Stefan Bartkowiak z Bulera Śrem, a na trzecim miejcu uplasował się dublet Klubu Petanque Leszczynko Krystian Maćkowiak, Georges Burtin. Zaszczytne czwarte miejsce, sprawiając mega sensacje zawodów, zdobyła drużyna amatorów Marzena Jeziorna z Lubonia i Ryszard Retta z Leszna. Jak widać z przedstawionych wyników gospodarze turnieju nie byli gościnni dla swoich konkurentów z kraju i zagranicy.
Zwycięskie drużyny otrzymały medale, puchary oraz cenne nagrody rzeczowe, które wręczali Wicestarosta Leszczyński Grzegorz Rusiecki oraz prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.
Dodatkowo nagrody rzeczowe dla IV drużyny ufundowała firma ,,OBI" z Leszna.
Sędzią głównym zawodów był Ryszard Kowalski z Dzierżoniowa, sędzią pomocniczym Kamil Zaremba z Chojnic. Biuro zawodów obsługiwało małżeństwo Natalia i Wiesław Tabaka.
Impreza przebiegała sprawnie, w sportowej atmosferze, obserwowało ja wielu miłośników gry w bule z Leszna i najbliższej okolicy.
Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.

 

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-02-06 15:31:23
0 Koszyk