Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności turystyka 04 października 2016

Zwiedzanie śladami Stanisława Grochowiaka

Zdjęcie, Zwiedzanie śladami Stanisława Grochowiaka

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem to coroczne wydarzenie, które zamyka kalendarz imprez turystycznych w regionie. W minioną niedzielę (02.10.2016) grupa kilkudziesięciu mieszkańców przemierzyła ulice Leszna śladami Stanisławowa Grochowiaka, a wszystko za sprawą czterdziestej rocznicy śmierci poety.

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem rozpoczęło się tradycyjnie od zbiórki pod siedziba Informacji Turystycznej, o godzinie 15.00. Przybyłych na miejsce uczestników przywitała pani Maria Dobroń, która w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła wszystkim zgromadzonym sylwetkę Stanisława Grochowiaka. Po krótkim wstępie grupa zwiedzających udała się na Nowy Rynek pod kamienicę  z numerem 21, gdzie na świat przyszedł Stanisław Grochowiak, następnie wszyscy zgromadzeniu udali się w kierunku placu Metizga, na którym pod nowopowstałym pomnikiem poety wykonano pamiątkowe zdjęcie. Dalsza trasa zwiedzania prowadziła przez Leszczyński Rynek, ul Bolesława Chrobrego, plac Kościuszki oraz ul. Kurpińskiego, na której znajduje się budynek I Liceum Ogólnokształcącego, którego absolwentem był Stanisław Grochowiak. Zwiedzanie zakończyło się na ul. Narutowicza, w miejscu, w którym powstał mural poświecony poecie, również w tym miejscu Pani Maria podsumowała życie i działalność poety. 

Podczas trzygodzinnej wędrówki po mieście zwiedzający poznali nie tylko ulubione miejsca poety, ale także posłuchali o jego życiu, działalności oraz twórczości. Warto również nadmienić, iż każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy przewodnik turystyczny poświecony poecie. 

Opublikował: Konrad Andrzejewski kontakt: kandrzejewski@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk