Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 26 kwietnia 2018

Zmiana szarych blokowisk w zielone zakątki

Zdjęcie, Zmiana szarych blokowisk w zielone zakątki

Zapraszamy do udziału w nowej edycji konkursu grantowego Fundacji BOŚ przeznaczonego dla mieszkańców osiedli.

Fundacja BOŚ już po raz czwarty uruchomiła konkurs grantowy "Zielona Ławeczka", który powstał z myślą o mieszkańcach miejskich osiedli. Do tej już 65 grup sąsiedzkich z całej Polski uzyskało wsparcie na rewitalizację ich osiedlowych podwórek i samodzielne stworzenie pięknych ogrodów.

Fundacja BOŚ przeznaczy 20 tys. zł na rewitalizację polskich osiedli, zamianę ich w zielone zakątki, skwery, ogrody. Dzięki temu uda się odnowić 15 miejsc, które do tej pory były zaniedbane lub po prostu niezagospodarowane

Na czym polega konkurs?

Sąsiedzi łączą siły i rejestrują się poprzez stronę internetową. Następnie przygotowują projekt zazielenienia wybranego terenu i mają szansę otrzymać od Fundacji BOŚ grant pieniężny wraz z nagrodą rzeczową w postaci ławki parkowej, o łącznej wartości do 1200 zł. Będą mieli również możliwość konsultacji swoich pomysłów z architektami krajobrazu ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a później samodzielnie zajmą się urządzaniem nowego, zielonego zakątka.

Kto i kiedy może ubiegać się o nagrodę?

Projekt skierowany jest do grup sąsiedzkich z otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Czas na przysyłanie projektów do oceny mija 31 maja 2018. Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo pod adresem www.zielonalaweczka.pl.

Konkurs został objęty patronatem Ministerstwa Środowiska.

 

Foto: www.zielonalaweczka.pl

Opublikował: Magdalena Urbaniak kontakt: murbaniak@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk