Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 05 kwietnia 2018

Zapraszamy handlowców ze Starego Miasta do przyłączenia się do akcji!

Zdjęcie, Zapraszamy handlowców ze Starego Miasta do przyłączenia się do akcji!

Zapraszamy serdecznie wszystkich handlowców ze Starego Miasta do przyłączenia się do pierwszej akcji pod nazwą "Nowe- Stare Miasto. Otwieramy się na wiosnę"

Na jednym ze spotkań z przedsiębiorcami z Centrum pojawił się pomysł wykorzystania faktu, że od marca w wybrane niedziele miesiąca galerie handlowe będa zamknięte. Wspólnie postanowiono wykorzystać ten fakt, ponieważ właściciele  mogą otworzyć swoje sklepy.


Jeszcze parę lat temu niemalże tradycją był spacer po Starówce – z obowiązkową kawą, lodami, pysznym ciachem i... wizytą w ulubionych sklepach. Wiosna to najlepszy czas, aby powrócić do tej rodzinnej tradycji i zaprosić mieszkańców do centrum Leszna.
„Nowe – Stare Miasto” to akcja, która rusza w niedzielę 15 kwietnia. Znakiem rozpoznawczym będą kiście czerwonych balonów przed witrynami. Tego dnia sklepy przygotują też atrakcyjne rabaty. Zarówno dzień tygodnia, jak i godziny otwarcia będą nietypowe.
– „Wiemy doskonale, że niedziela to często jedyny dzień, kiedy można zjeść leniwe śniadanie bez pośpiechu, stąd też nietypowe godziny- otwarci będziemy w godzinach 13-17– mówi właścicielka sklepu Sugestia na ul. Wolności
Balon – symbol akcji „Nowe – Stare Miasto” – pojawi się również jako nagroda w konkursie paragonowym. Każdy kto w niedzielę 15 kwietnia zrobi zakupy w jednym ze sklepów biorących udział w akcji i wrzuci paragon do specjalnie przygotowanej urny będzie miał szanse wygrać przelot balonem nad miastem!
– „15 kwietnia to niedziela z zakazem handlu, jednak dla nas nie stanowi to przeszkody. Jako właściciele możemy pracować i wraz z innymi handlowcami chcemy skorzystać z tej okazji” – dodaje jedna z inicjatorek akcji.
– „Oczywiście nie chodzi tu o jednorazową akcję, a zaproponowanie zrobienia zakupów we wszystkie niedziele, które objęte są zakazem handlu” – dodaje Maja Osiecka, właścicielka butiku na ul. Leszczyńskich.


Na ostatnim spotkaniu organizacyjnym ustalono następujące kwestie:

 1. Na dzień 05.04 w akcji zadeklarowało chęć udziału ok. 30 sklepów
  2. Wymyślono kilka haseł reklamowych, które następnie zostały poddane pod głosowanie. Najlepszym okazał się: „Nowe- Stare Miasto. Otwieramy się na wiosnę”
  3. Symbolem akcji ustalono czerwone balony. Przed każdym sklepem biorącym udział w akcji wystawione będą kiście czerwonych balonów, tak aby z daleka rzucały się w oczy i informowały, że dany sklep jest otwarty. Hasłem przewodnim akcji będzie: „podążaj za czerwonym balonami”
  4. Aby przyciągnąć więcej klientów i pokazać im, że warto robić zakupy na Starym Mieście wymyślono konkurs paragonowy. Każdy kto zrobi zakupy w jednym ze sklepów biorących udział w akcji i wrzuci paragon do urny będzie brał udział w konkursie. Po zakończeniu akcji, ale jeszcze tego samego dnia losowany będzie zwycięzca. - Nagroda główna: lot balonem
  5. ustalono więc godziny otwarcia w godzinach 13-17
  6. podczas pierwszej, pilotażowej akcji konieczne jest przepytanie wszystkich klientów i zapisanie ich odpowiedzi odnośnie preferencji.

 


Wszystkich zainteresowanych dołączeniem się do akcji zapraszmy do kontaktu: 65 529 46 35.

 

Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk