Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 10 maja 2021

X Mistrzostwa Leszna w Petanque

Medaliści na podium

W dniu 9 maja br., na bulodromie "Linum" przy ulicy Holenderskiej, rozegrano X Mistrzostwa Leszna w petanque pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Otwarcia imprezy dokonał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak informując, że mistrzostwa te są setnym turniejem organizowanym przez Klub Petanque Leszczynko. Informacja ta wywołała burzę oklasków.

Zawody przeprowadzono w kategorii open - drużyny składały się z dwóch zawodników. Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem czołowych zawodników kraju. W turnieju wystartowało aż 48 zespołów reprezentowanych przez zawodników z Warszawy, Wrocławia, Szczecina, Łodzi, Bydgoszczy, Katowic, Liskowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Bolesławca, Wałbrzycha, Śremu, Oławy, Kamionki, Mieczowa, Żor raz Jeleniej Góry. Na starcie mistrzostw stanęło także 5 zespołów reprezentujących gospodarzy- Klubu Petanque Leszczynko.

Po trwających ponad 7 godzin emocjonujących zawodach, odbywających się przy słonecznej pogodzie, zwyciężył dublet z Wałbrzycha składzie: Kazimierz Urbaniak, Kazimierz Jacak. Drugie miejsce i srebrne medale zdobyli zawodnicy z Wrocławia: Tomasz Grzelak, Łukasz Antczak. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy Krystian Maćkowiak z Leszna i Georges Burtin z Dzierżoniowa.

Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów mistrzostw: Urząd Miasta Leszna i Klub Petanque Leszczynko.

Mistrzostwa Leszna odbywały się w okresie panującej pandemii, z zachowaniem wszystkich procedur turniejowych ustalonych przez Polską Federacje Petanque Polski Związek Sportowy obowiązujących w czasie trwania pandemii Covid -19.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, uzyskały wysoką ocenę obserwatora Polskiej Federacji Petanque Marka Maćkowiaka ze Śremu oraz sędziego głównego zawodów Grzegorza Smolińskiego z Oławy.

Impreza była współfinansowane przez Urząd Miasta Leszna.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk