Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 12 stycznia 2018

Współpraca Miasta Leszna z organizacjami pozarządowymi w 2017 roku (film+broszura)

Zdjęcie, Współpraca Miasta Leszna z organizacjami pozarządowymi w 2017 roku (film+broszura)

Rok 2017 za nami. Jaki on był dla nas wszystkich? Co udało się zrealizować? Czy można go zaliczyć do udanych? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem współpracy Miasta Leszna z organizacjami pozarządowymi w 2017 roku.

„Nie bądź off, bądź ON. Włącz się w aktywność!”

– takie hasło przyświecało organizacjom pozarządowym oraz nam podczas minionego roku. Miało ono na za zadanie zachęcenie całej społeczności do bycia świadomym obywatelem, angażującym się w życie społeczne, a przede wszystkim w budowanie siły Trzeciego Sektora w Lesznie. Hasło okazało się strzałem w dziesiątkę. Ilość przeprowadzonych w naszym mieście inicjatyw, wydarzeń, akcji czy działań pokazuje, że był to dla nas wszystkich bardzo dobry rok

Nie sposób wymienić wszystko, co działo się w naszym mieście od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku. Jako Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi postanowiliśmy jednak za pomocą specjalnego filmu oraz broszury informacyjnej podsumować współpracę Miasta Leszna z Organizacjami Pozarządowymi. Wachlarz przeprowadzonych inicjatyw jest bardzo duży, a płaszczyzna działań niezwykle szeroka. Za najważniejsze osiągnięcie uznać możemy jednak sukcesywną pracę nad budowaniem jedności i siły Trzeciego Sektora w Lesznie oraz szeroko pojętego partnerstwa. Dowodem tego niech będzie nasza sztandarowa i priorytetowa akcja – Aktywne Obywatelskie Leszno. Kampania w 2017 roku przybrała rekordowych rozmiarów. Ilość zaangażowanych organizacji, placówek, instytucji, firm, czy mieszkańców była niezwykłym powodem do dumy oraz potwierdzeniem słów, że Leszno jest miastem obywatelskim, świadomym oraz niezwykle aktywnym.

Oprócz tego, w 2017 roku przeprowadziliśmy m.in. kilka istotnych kampanii, np. Zostaw Swój 1% w Lesznie, Świadomość Niepełnosprawności, WyPRomuj NGO, Zakochaj się w Lesznie jak MY, braliśmy udział w wielu spotkaniach, na bieżąco informowaliśmy o działaniach leszczyńskich organizacji pozarządowych, pomagaliśmy w pisaniu wniosków, tworzyliśmy dokumenty, broszury, np. "Co słychać w Trzecim Sektorze", Informator Aktywne Obywatelskie Leszno 2017, czy Fundusze dla Seniorów, szkoliliśmy, czy przede wszystkim staraliśmy się być jak najbliżej NGO-sów, by wspierać, ale też doceniać ich codzienną pracę na rzecz innych i chęć zmieniania świata na lepszy.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z filmem i broszurą podsumowującymi miniony rok. Znaleźć tam można najważniejsze informacje o współpracy Miasta Leszna z NGO-sami i pracą nad budowaniem siły Trzeciego Sektora w Lesznie.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim za ten rok pracy i działań.

Przede wszystkim dziękujemy:

Leszczyńskim Organizacjom Pozarządowym:

- Fundacjom, stowarzyszeniom, klubom sportowych, spółdzielniom socjalnym

Leszczyńskim placówkom oświatowym:

- Przedszkolom i szkołom oraz Uczelniom Wyższym Jednostkom i Spółkom Miejskim Firmom i podmiotom zaangażowanym społecznie Instytucjom kultury

Dziękujemy mieszkańcom i grupom nieformalnym oraz wszystkim WOLONTARIUSZOM!

Dziękujemy, że byliście ON, że włączyliście się w AKTYWNOŚĆ. Mamy nadzieję, że 2018 będzie dla nas wszystkich tak dobry, jak rok poprzedni, a może i jeszcze bardziej owocniejszy i lepszy. Życzymy wszystkim ogromnego zapału do pracy oraz sił i zdrowia. Razem nadal budujmy i rozwijajmy Aktywne Obywatelskie Leszno!

By zobaczyć film kliknij tutaj!

Opublikował: NGO kontakt: ngo@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-01-12 11:15:52
0 Koszyk