Graficzny nagłówek podstrony

Wspieranie podnoszenia kompetencji i kierowanie rozwojem

Zadanie pn. „Działania wspierające podnoszenie kompetencji w zarządzaniu finansami oraz kierowanie edukacją i rozwojem dzieci w rodzinach na obszarze rewitalizacji” zostało zrealizowane od września do grudnia 2019r. w następujących formach:

  • cykl spotkań warsztatowych, przeznaczonych dla grupy mieszkańców obszaru rewitalizacji, pt. „Mało nie znaczy niemożliwe – efektywne zarządzanie budżetem domowym”. W ramach cyklu odbyło się 5 1,5-godzinnych spotkań dotyczących zarządzania budżetem domowym, oszczędzania i samorozwoju. W celu umożliwienia udziału rodzicom, równolegle proponowaliśmy zajęcia plastyczno-kreatywne dla dzieci, związane z tematyką cyklu, przy okazji służące wyrabianiu nawyków podstaw planowania finansowego u dzieci (np. własnoręczne wykonywanie zabawek i gier, malowanie tekstylnych toreb na zakupy, itp.);
  • cykl zajęć dla dzieci – przyszłych absolwentów szkół podstawowych, związany z kierowaniem ich edukacją i rozwojem, poświęcony wsparciu w wyborze drogi zawodowej, w szczególności dla dzieci pozbawionych należytego wsparcia w domach rodzinnych. Cykl składał się z 4 spotkań 2-godzinnych. Poświęcony był analizie predyspozycji, wiedzy nt. systemu szkolnictwa w Polsce, możliwości pracy w danym zawodzie itd.

 

 

 

Opublikował: Martyna Włudarczyk kontakt: mwludarczyk@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk