Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 12 stycznia 2018

Wielki sukces Wiktorii (zdjęcia)

Wiktoria na scenie

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że Wiktoria Muszyńska z Leszna przeszła pomyślnie przez sito eliminacyjne Rady Artystycznej XVI Międzynarodowego Festiwalu „Intershow 2018”. Jak się później okazało w samym konkursie brało udział wielu znanych i cenionych z programów telewizyjnych młodych wokalistów.

Oprócz polskich artystów w festiwalu stanęli w szranki wykonawcy m.in. z Rosji, Gruzji, Niemiec, Inguszetii, Litwy, Ukrainy, Białorusi. Najdalsi uczestnicy z Kirgistanu mieli do pokonania ponad 5 tys. km. Poziom zmagań był niezwykle wysoki, co podkreślali też członkowie Jury. Polskę wśród sędziów reprezentowała Pani Krystyna Piotrowska –znana od dawna w branży muzycznej kompozytorka, trenerka wokalna i łowczyni talentów w Polsce i za granicą. Jury międzynarodowe, to Gmyrina Svetlana z Ukrainy – trenerka wokalna, uznana jurorka X-Factor, Kurow Wiktor– popularny muzyk z Białorusi.

Sam Festiwal trwał 4 dni. Zakończył się wielką Galą Laureatów w poniedziałkowy wieczór 08.01 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Było to niezwykle przedstawienie, w którym oprócz solistów występowały zespoły taneczne. Wiktoria Muszyńska odniosła wielki sukces zajmując I miejsce w grupie wiekowej do 13 lat. Dodatkowym sporym wyróżnieniem dla niej była też możliwość pokazania swojego talentu na Gali finałowej. Wracała z konkursu szczęśliwa i pełna wrażeń.

Wiktoria uczęszcza do 5 klasy Szkoły Podstawowej Nr 13 w Lesznie. Śpiewu uczy się u Anny Śródy w Fundacji Centrum Sztuki Integracja. Bardzo często reprezentuje wokalnie Miasto Leszno. Uczęszcza także dodatkowo na zajęcia zespołu wokalnego MOKtoniki prowadzanoego także przez Annę Śródę. Wielkie gratulacjedla Wiktorii i jej nauczycielki śpiewu!

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-01-12 08:57:56
0 Koszyk