Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 12 stycznia 2018

Weekend z leszczyńskimi NGO pod znakiem finału WOŚP

Zdjęcie, Weekend z leszczyńskimi NGO pod znakiem finału WOŚP

Nadchodzący weekend upłynie przy dźwiękach największej Orkiestry Świata - już w niedzielę Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą weekendowych wydarzeń przygotowanych przez leszczyńskie NGO.

PIĄTEK

Piątkowy wieczór można rozpocząć koncertem, który odbędzie się w Galerii Lochy o godzinie 19.00 . Zespół Cantus z Leszna powstał w lutym 2017 roku z inicjatywy Łukasza Goryniaka (początkującego śpiewaka) oraz Rafała Kotomskiego (pomysłodawcy i dyrektora festiwalu Leszno Barok Plus). Nazwa Cantus oznacza śpiew, a także – w dawnej notacji muzycznej – sopran, czyli najwyższy głos śpiewający melodię. Ma ona oddawać charakter zespołu skłaniający się ku bel canto. Wszystkich śpiewających w chórze łączy wielka pasja – śpiew wykonywany zgodnie ze sztuką, pełen emocji i niosący radość. Każdy chórzysta – prywatnie lub zawodowo – jest związany z działalnością muzyczną. Są zatem organiści saksofonista, flecistka, muzycy rozrywkowi, dyrygenci chóralni, a także nauczyciele muzyki.

SOBOTA

W sobotę, 13 stycznia w Hali Trapez odbędzie się VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej poświęcony pamięci Leszczyńskich Przyjaciół WOŚP. W turnieju wystąpią zaproszone drużyny, w których zaprezentują swoje umiejętności znane osoby z różnych dziedzin życia publicznego m.in. sportowcy, lekarze, dziennikarze, urzędnicy. Turniej rozegrany zostanie w godzinach od 10:00 do 15:00.

 

Po długiej przerwie na parkiet Hali Trapez powrócą zawodnicy GI Malepszy Futsal Leszno. Będzie to mecz z sąsiadem z ligowej tabeli, drużyną Futsal Oborniki. Goście obecnie zajmują ósmą lokatę, tracąc do leszczynian zaledwie jeden punkt. Początek starcia o godzinie 18:00.

 

 O tej samej  godzinie rozpocznie się mecz Realu Astromal Leszno z SMS ZPRP Gdańsk. Leszczynianie powalczą tym samym o pierwsze w tym roku ligowe punkty. Liderem spotkania są gospodarze, którzy  w tabeli zajmują miejsce piąte, rywale dopiero dwunaste. Tak czy inaczej doping będzie zawodnikom potrzebny tak więc zapraszamy do Hali Trzynastka na godzinę 18:00.

 

NIEDZIELA

Niedziela to dzień Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Lesznie tak jak w całym kraju w tym dniu odbędzie się mnóstwo imprez, koncertów, przeróżnych aktywności- dzięki czemu zbieramy pieniądze i wspieramy działania Fundacji WOŚP.

Jak co roku w akcję zaangażowane będą leszczyńskie NGO. W Festynie w Szkole Podstawowej nr 13 uczestniczyć będą zawodnicy Leszczyńskiego Klubu Speedrowerowego, którzy zachęcać będą do uprawiania tego sportu. Wyjaśnią na czym polega speedrower oraz pokażą rowery na których jeżdżą. W SP 13 będą także przedstawiciele Stowarzyszenia Survival Team Leszno, którzy zaprezentują techniki survivalu. W pomaganie zaangażował się także Klub Motocyklowy Bikers Legion Leszno. Odbędą się między innymi pokaz motocykli oraz konkurs rysynkowy dla dzieci. Dorośli będą mogli sprawdzić się w doświadczeniach z użyciem alkogogli, a wszyscy zrobić sobie fotkę na motocyklach. Festyn potrwa w godzinach od 10:00 do 14:00. Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grać będzie także Leszczyńskie Stowarzyszenie Airsoftu. Na leszczyńskim Rynku utworzona zostanie strzelnica ASG. Nieodłącznym elementem WOŚP są licytacje. Na jednej z nich zdobyć będzie mozna kolację w towarzystwie Prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka.
Od godziny 9.00 w leszczyńskim szpitalu odbędzie się zbiórka krwi, potrwa do godziny 13.00
W Szkole Podstawowej nr 13 odbędzie się Festyn rodzinny - rozpocznie sie o 10.00 i potrwa do godziny 14.00. W trakcie festynu zaplanowano występy, kiermasz, licytacje i wiele innych atrakcji.
 Bezglutenowa mama i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie dla dzieci i dorosłych, którzy są na diecie bezglutenowej. Noworoczne spotkanie odbędzie się pod hasłem BIBLIOTEKA – MAGICZNY DWÓR BEZ GLUTENU. Impreza odbędzie się w godzinach od 11.00 – 13.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Chrobrego 3.

Dnia 14 stycznia 2018 o godzinie 12.00 zachęcamy do udziału w VI biegu, marszu lub kijomarszu.Dystans 5 km.Start i meta w Karczmie Borowej na Polanie Trzech Dębów.Jak co roku po zakończeniu na każdego będzie czekała muzyka, gorąca zupa z kotła, herbatka i placek. Każdy uczestnik otrzyma medal wykonany przez dzieci ze SP2. Spośród uczestników rozlosowane zostaną ręcznie wykonane upominki i niespodzianki. Wolontariusze WOŚP zapraszają wszystkich chętnych na bieg, marsz lub kijomarsz na dystansie 5000 metrów w otoczeniu lasu, przyrody i extra świeżego powietrza. Regulamin, formularz zapisów oraz listę startową znajdziecie pod adresem: http://www.maratonleszno.pl

W godzinach 15.00 - 16.30 w ramach XXVI Finału WOŚP w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie odbędzie się 17 koncert "MAŁE SERDUSZKA GRAJĄ DLA ORKIESTRY". Wystąpią w nim dzieci z leszczyńskich przedszkoli nr 3, 7, 10, 15 i 18. W trakcie imprezy zaprezentują swoje umiejętności MAŻORETKI MIASTA LESZNA oraz inni zaproszeni goście. Podczas koncertu odbędą się okolicznościowe licytacje m.in. lotu balonem oraz pamiątkowych gadżetów WOŚP, a także kolacji z Panem Prezydentem.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie poetyckie pt. "Moje fascynacje" z Gabrielem Roszakiem, które odbędzie się 14.01.2018r. o godz. 17.00 w Bibliotece Ratuszowej. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Murawka. 

Zapraszamy do wspólnego spędzenia weekendu!

 

Opublikował: Aleksandra Michalska kontakt: amichalska@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-01-15 07:41:08
0 Koszyk