Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 02 marca 2018

Weekend z NGO

Zdjęcie, Weekend z NGO

Po zimnym tygodniu czeka nas weekend pełen gorących wydarzeń. Zobaczcie co przygotowały dla Was leszczyńskie NGO.

PIĄTEK

Piątkowe popołudnie rozpoczęte! Już o 18.00 udać się można na Zatorze do Galerii Sztuki Współczesnej ART 9, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy „W twarzy zapisane”, czyli prezentacja płaskorzeżb w drewnie lipowym oraz wierszy artysty Zbigniewa Micuły.

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie zaprasza na godzinę 19.00 na Stand Up Comedy "Puder Do Cery Zimnej". Rafał Pacześ w swoim najnowszym solowym programie opowie o próbach ewakuowania się zarówno z popularnych escaperoomów jak i własnej kamienicy. Pokaże na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania lub działki inwestycyjnej. Spróbuje odpowiedzieć, dlaczego postrzegany jest jako męski szowinista oraz dlaczego nie warto kupować drogich trumien.
 

SOBOTA

Sobotę jak zwykle można rozpocząć aktywnie uczestnicząc w Parkrunie, czyli pięciokilometrowym biegu z pomiarem czasu, który tradycyjnie organizuje Fundacja „Życie Cudem Jest”. Początek biegu o 9.00, start z Polany Trzech Dębów w Karczmie Borowej.

Godzina 9.00 to również początek Pierwszych Igrzysk Przedszkolaków o Puchar Akademii Piłkarskiej Reissa. Igrzyska odbędą się na nowoczesnej Hali Pneumatycznej APR ARENA LESZNO przy Szkole Podstawowej nr 7. Swój udział potwierdziło większość leszczyńskich Przedszkoli. Serdecznie zapraszamy do kibicowania! Organizatorem wydarzenia jest Akademia Piłkarska Reissa Leszno.

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lesznie im. Mieczysława Opatrnego oraz Komendant Główny Polowych Drużyn Sokoła zapraszają na IV Turniej Strzelecki o Puchar Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się o godzinie 10.00 na strzelnicy miejskiej w Rydzynie. Turniej organizowany jest co roku w celu uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawody są także okazją do doskonalenie umiejętności strzeleckich członków organizacji proobronnych, popularyzacji sportu strzeleckiego oraz integracji środowisk proobronnych i sympatyków strzelania. Zawody przeprowadzone zostaną pod okiem profesjonalnych instruktorów, w tym Komendanta Głównego PDS druha Marka Kasperskiego oraz druhów Bartosza Michałowskiego i Radosława Polsakiewicza. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 16. roku życia (możliwy jest jednak start młodszych uczestników w obecności jednego z dorosłych opiekunów). Zapisy na Turniej odbywać się będą na miejscu. Udział w zawodach wynosi 10 zł lub 35 zł (w tym ciepły posiłek), jednak przy większej liczbie uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zapoznania się z bronią historyczną Mosin i Lee Enfield oraz bronią czarnoprochową – karabin i rewolwer, którą zapewni p. Mirosław Mandat. 

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Leszno, UKS "LO Jedynka", Prezydent Miasta Leszna, Starosta Powiatu Leszczyńskiego oraz  Radio Elka zapraszają na Mistrzostwa Leszna i powiatu leszczyńskiego w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie, które odbędą się w Zieleńcu na stoku Szarotka. Początek zawodów o godzinie 10.00.

Miłośników tenisa Korty Leszno oraz Klub Tenisowy Sporting zapraszają na II rundę Turnieju o Puchar Sportingu w dniach 3-4.03.2018 oraz na VI Edycję Grand Prix Leszna. Początek zmagań o godzinie 14.00.

Trudny wybór czeka nas wieczorem, ponieważ o 18.00 rozpoczynają się aż trzy wydarzenia!

MKS Real-Astromal Leszno podejmie na swoim parkiecie MKS Nielba Wągrowiec. Spotkanie zostanie rozegrane w Hali Trzynastka.

Koncert AKCENT z Zenkiem Martyniukiem na czele to legenda Disco-polo, której nie trzeba przedstawiać. Koncert odbędzie się na Hali Trapez.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim oraz koncert muzyki patriotycznej w wykonaniu Przemysława Maćkowiaka. Spotkanie odbędzie się w Galerii Lochy.

NIEDZIELA

O godzinie 9.00 rozpocznie się druga kolejka rundy play off Leszczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Leszna, której organizatorem jest Stowarzyszenie UKS 9.

Układ meczów 2 kolejki rundy play-off:
Boisko A
Piekiełko Leszno - Głogów
Transformers TeamWork - Magik Mięta Team
Boisko B
Toyota Mikołajczak - Sabud Kościan
Sokół Perkowo - Fenix Volley

W  Hali Trapez w Lesznie o godzinie 10.00 zostaną rozegrane Halowe Mistrzostwa OZPN Leszno w kategorii Trampkarz. Udział w tej imprezie wezmą dwa nasze zespoły oraz osiem najwyżej sklasyfikowanych zespołów po rundzie jesiennej w rozgrywkach trawiastych. Organizatorem turnieju jest KP Polonia 1912 Leszno.

Po raz szósty w Polsce i po raz trzeci w Lesznie! Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kolejny rok z rzędu przyłączamy się do ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanego przez Fundację Wolność i Demokrację. Organizatorami biegu są Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno i Leszczyńscy Patrioci. Początek biegu o godzinie 12.00.
 

Również o 12.00 spotkanie Super ligi mężczyzn w kręglach. KS Polonia 1912 Leszno podejmie na Kręgielni MOSiR - KS Czarna Kula Poznań.

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Salon historyczno-artystyczny”. O godzinie 16:00, w Galerii Sztuki Muzeum, przy ul. Narutowicza 31, to kobiety będą w centrum naszego zainteresowania, z racji zbliżania się ich święta. Prelekcja dotyczyć będzie jednak codzienności kobiet żydowskich – przedstawicielek społeczności stanowiącej przez lata integralną część miasta Leszna. Czy kobiety żydowskie pełniły jakieś funkcje religijne? Jak wyglądały ich obowiązki względem męża i domu? I dlaczego golono im głowy? Na te i inne pytania opowiemy sobie już wkrótce, posługując się zarówno wspomnieniami, jak i muzealnymi judaikami.

Na zakończenie weekendu Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na godzinę 19.00 na  koncert zespołu Happysad.

 

 

 

Opublikował: NGO kontakt: ngo@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-03-05 08:23:03
0 Koszyk