Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 15 lipca 2021

Warsztaty "PoprawiaMY rewitalizację" za nami.

Zdjęcie, Warsztaty

W dniach 5 – 8 lipca odbył się cykl warsztatów z mieszkańcami „PoprawiaMY rewitalizację”. Spotkania organizowane były w ramach prac nad aktualizacją Gminnego Programu Rewitalizacji.

Przez 4 dni intensywnie dyskutowaliśmy o potencjałach i problemach obszaru rewitalizacji i zastanawialiśmy się na projektami rewitalizacyjnymi.
W warsztatach wzięło udział ponad 50 osób z różnych środowisk - radni, lokalni przedsiębiorcy, uczniowie leszczyńskich szkół, ludzie tworzący szeroko pojętą kulturę, czy dziennikarze. Nie zabrakło też przedstawicieli policji.

Dyskutowaliśmy, m.in. o problemach związanych z bezpieczeństwem na starówce, o deficycie przestrzeni dla dzieci, o czystości, zieleni i wydarzeniach kulturalnych na obszarze rewitalizacji. 


W efekcie powstało ponad 20 fiszek projektowych, które będą puntem wyjścia do wprowadzenia zmian w GPR, tak aby dokument nadal w pełni odzwierciedlał sytuacje na obszarze rewitalizacji i był czuły na potrzeby mieszkańców. Pojawiły się pomysły stworzenia miejskiej świetlicy, utwprzenia portalu informującego o wszystkich wydarzeniach w Lesznie i otwarciu szkoły lokalnych liderów.  


Warsztaty prowadzone były przez nieocenionego Andrzej Brzozowego, doradcę i eksperta w zakresie rozwoju terytorialnego (polityka miejska, rewitalizacja, rozwój regionalny, rozwój lokalny) oraz funduszy europejskich.

Następnym etapem prac będzie przeanalizowanie powstałych fiszek projektowych pod kątem ich realności i końcowa aktualizacja dokumentu. 

 

 

Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk