Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 16 września 2019

VIII Piknik Rodzinny - niedziela z bulami

Zdjęcie, VIII Piknik Rodzinny - niedziela z bulami

15 września br. na bulodromie ,,Linum" w Lesznie przy ul. Holenderskiej odbył się VIII Piknik Rodzinny - Niedziela z bulami. Słoneczna, piękna pogoda sprawiła, że w turnieju wystartowało aż 16 dwuosobowych zespołów, wywodzących się z członków i przyjaciół Klubu Petanque Leszczynko, w tym także jedna drużyna z Francji - Gullaume i Jan Delannoy.

Zawody trwały około 5 godzin, w trakcie, których przeprowadzono pięć rund systemem bucholtza. Zacięte, stojące na wysokim poziomie pojedynki pomiędzy poszczególnymi drużynami, wprowadziły zawodników oraz kibiców w nastrój pikniku i wesołej zabawy. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ,,MCMC" w składzie Michał Cichorek, Maksymilian Cichorek. Drugie miejsce na podium przypadło drużynie  ,,HeBo" w składzie Henryk Bystrzycki, Bogdan Pewny.Trzecie miejsce wywalczyła ekipa,,Szadoków", w której grali Krystyna i Ryszard Żyski. Zawodnicy stojący na podium otrzymali z rąk prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka puchary, oraz dyplomy.

W konkursie rzutu precyzyjnego bulami, dla dzieci i młodzieży I miejsce wywalczył Marcin Kaczor, II miejsce zdobył Maksymilian Cichorek , III miejsce zajął Piotr Ciesielskii, IV miejsce zdobyła Klaudia Ignaszewska, V miejsce Filip Walkowiak, VI miejsce przypadło Matyldzie Ciesielskiej. Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Sędzią głównym zawodów był Krystian Marciniak pomagał mu Alan Kawczyński.

Każdy uczestnik Pikniku Rodzinnego otrzymał pamiątkowy button.

Zawody były sprawnie przeprowadzone, przebiegały w sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy pikniku, jak również kibice mogli korzystać z poczętunku gastronomicznego.
 Organizatorami turnieju oraz sponsorami pucharów, nagród rzeczowych byli: Biuro ds. Uzależnień Urzędu miasta Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko.

Nadesłał Romuald Ratajczak

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-09-16 09:27:06