Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 14 czerwca 2021

VIII Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque

Mierzenie odległości

W dniu 12 czerwca, na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej, rozegrano VIII Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorem imprezy był Klub Petanque Leszczynko.

Tradycyjnie, w sobotę rano przed Memoriałem, delegacja Klubu Petanque Leszczynko oraz przyjaciele złożyli na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapalili symboliczny znicz.

O godz 13:00 rozpoczął się turniej poświęcony pamięci W. Marciniaka, byłego radnego, zasłużonego do miasta Leszna, członka Klubu Petanque Leszczynko.

W turnieju wzięło udział 14 dwuosobowych ekip, wywodzących się głównie z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka.

Memoriał otworzył prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, przeprowadzono 5 rund.

Po trwających ponad 4 godziny zawodach pierwsze miejsce zdobyła drużyna "Szadoków", reprezentowana przez małżeństwo Krystynę i Ryszarda Żyskich. II miejsce wywalczyli gracze drużyny ,,Stara Dobra Marka" - Stanisław Cieślawski, Marek Felenberg. Trzecie miejsce zdobył zespół ,,JH" w składzie Henryk Bystrzycki, Jerzy Maćkowiak.

Zwycięski zespół otrzymał okazały, okolicznościowy Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który zwycięzcom wręczyła wdowa Katarzyna Marciniak w towarzystwie syna Artura. Ponadto wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali pamiątkowe puchary.

Klub Petanque Leszczynko już teraz zaprasza miłośników i sympatyków gry w bule do wzięcia udziału w kolejnych imprezach organizowanych na bulodromie"Linum".

W dniu 20 czerwca br. leszczyński klub jest organizatorem Turnieju Lata w dubletach. W imprezie spodziewany jest udział najlepszych zawodników z całego kraju.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-06-14 15:19:21
0 Koszyk