Graficzny nagłówek podstrony

Utrudnienia w ruchu

02 lipca 2020

Remont Estkowskiego - po co?

Nawierzchnia ul. Estkowskiego jest już częściowo sfrezowana

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont ulicy Ewarysta Estkowskiego, na odcinku od Ronda Roszarnia do skrzyżowania z Alejami Konstytucji 3 Maja. Wyłączona z ruchu jest północna część jedni - po stronie osiedla Przyjaźni. I tak będzie przez dwa miesiące, a potem roboty przeniosą się na nitkę południową - przy garażach i także potrwają dwa miesiące.

18 czerwca 2020

Utrudnienia na Estkowskiego

Mapka z tymczasową organizacją ruchu

Firma STRABAG poinformowała, że z dniem 22 czerwca 2020 roku rozpocznie roboty związane z przebudową ulicy Estkowskiego. Przygotowana przez wykonawcę tymczasowa organizacja ruchu zakłada zamknięcie północnej części jezdni ul. Estkowskiego od Ronda Roszarnia do skrzyżowania z Al. Konstytucji 3 Maja, czyli po stronie Osiedla Przyjaźni.

21 maja 2020

Awaria na ul. Okrężnej

Zabezpieczone już miejsce awarii

Awaria na ul. Okrzei, przy ul. Saperskiej. Podczas prac na sieci światłowodowej dla INEA wykonawca uszkodził rurę wodociągową. MPWiK Leszno zabezpieczyło już teren.

18 maja 2020

Teraz nitka południowa

Mapa z tymczasową organizacją ruchu

W nocy z 18 na 19 maja front robót na Al. Jana Pawła II przeniesie się na nitkę południową, czyli po stronie salonu Hondy i Parku Heermanna. Na odcinku od ul. Bolesława Chrobrego do Al. Zygmunta Krasińskiego kładziona będzie ostatnia warstwa asfaltu.

11 maja 2020

Przejazd w ul. Henrykowskiej zamknięty

Rogatki kolejowe

Od dziś, 11 maja, przejazd kolejowy w ul. Henrykowskiej jest zamknięty. Utrudnienia są związane z pracami na linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław – Poznań.

11 maja 2020

Utrudnienia na ul. Kilińskiego

Utrudnienia na ul. Kilińskiego

Urząd Miasta Leszna informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym na ul. Jana Kilińskiego w Lesznie.

11 maja 2020

Położą ostatnią warstwę

Położą ostatnią warstwę

W nocy z 13 na 14 maja zostanie wyłączony z ruchu odcinek jezdni północnej Al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Korcza i Dąbrowskiego do Wiaduktu im. Grota Roweckiego. Zamknięcie związane jest z ułożeniem warstwy ścieralnej na w/w odcinku. Prace mają potrwać do 18 maja. Potem warstwa ścieralna będzie kładziona na jezdni południowej.

08 maja 2020

Dożynkowa przejezdna (zdjęcia)

Przejazd kolejowy w ul. Dożynkowej

Dziś przed południem otwarto przejazd kolejowo-drogowy w ul. Dożynkowej.

29 kwietnia 2020

Na razie tylko balustrady

Leszczyński wiadukt z lotu ptaka

4 maja spółka Strabag planuje rozpocząć prace modernizacyjne na Wiadukcie im. Stefana Grota Roweckiego i informuje, że od najbliższego poniedziałku zamknięty będzie północny ciąg pieszo – rowerowy (od strony dworca kolejowego).

0 Koszyk