Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 17 kwietnia 2019

Uczymy się od najlepszych i pokazujemy najlepsze praktyki.

Zdjęcie, Uczymy się od najlepszych i pokazujemy najlepsze praktyki.

W kwestii rewitalizacji wiele już się wydarzyło, wiele jeszcze przed nami. Czasem jednak nie ma sensu wyważać otwartych drzwi i trzeba czerpać garściami od innych. Jesteśmy modelową rewitalizacją, oznacza to ni mniej ni więcej, że stanowimy model dla innych. Inne miast stanowią też model dla nas.

Zaprosiliśmy do Leszna przedstawicieli Opola Lubelskiego, Dąbrowy Górniczej oraz Lublina, aby pokazali co udało się w ich miastach, co warto naśladować i co naprawdę działa.

Podczas Gali Rewitalizacji Dąbrowa Górnicza zaprezentowała projekt „Fabrykę Pełną Życia”. Zburzyli mur dzielący fabrykę od Dąbrowy Górniczej i zaczęli zmieniać poprzemysłową przestrzeń.

Lublin stanowi dla nas inspirację w działaniach ożywiających gospodarkę. Ich kreatywne przemiany, miejsca inspiracji, mapa rzemieślników- to tylko niektóre z ich niesztampowych działań.

Opole Lubelskie natomiast to doskonały przykład jak działać razem, jak wspólnie projektować przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest też wprowadzona przez nich zakupowa karta lojalnościowa Tu Mieszkam i Tu Kupuję.

 

Następnego dnia był czas, aby wymienić się doświadczeniami i pokazać przestrzenie i pomysły, którymi Leszno może się chwalić: Piekarnia Sztuki, czyli lokal zaadaptowany przez Sekcję Leszczyńskich Plastyków, Biblioteka Ratuszowa i Stacja Biznes.

Grupa Nowe – Stare Miasto opowiedziała o swoich pomysłach ożywienia handlu na starówce- ich niedziele (nie)handlowe, pokaz mody, czy wspólne torby zakupowe.

Basia Domichowska z Poradni Krokus zaprezentowała projekt Świetlicy Podwórkowej, która w tym roku będzie kontynuowana.

 

 

Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-04-17 13:28:29
0 Koszyk