Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 14 czerwca 2021

UKS 9 Leszno w finale Polski!

Zwycięska drużyna z trenerami

Drużyna UKS 9 Leszno podczas finału wojewódzkiego rozegranego w hali na Zatorzu zdobyła mistrzostwo Wielkopolski i przepustkę do finału Mistrzostw Polski. Leszczyński zespół wygrał wszystkie swoje mecze, bez straty seta. Ogólnopolski finał odbędzie się 26-29 sierpnia 2021 roku w Zabrzu. Po czterech wicemistrzostwach zawodników UKS 9 Leszno zdobywanych w kategoriach młodzieżowych i seniorskiej, to pierwsze mistrzostwo w historii klubu i miasta w piłce siatkowej.

W rozgrywkach Kinder Joy of moving pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej uczestniczą chłopcy i dziewczęta z roczników 2008-2010 ze wszystkich województw. Leszno reprezentowało 9 zespołów, a trzem udało się awansować do finału wojewódzkiego w swoich kategoriach.
W finale trójek chłopców w hali na Zatorzu spotkało się 15 najlepszych zespołów z województwa. Zespół w składzie: Igor Hamrol, Antoni Wiatrowski, Iwo Konarkowski i Jędrzej Przybylski prowadzony przez trenera Jarka Borowskiego wywalczył awans do finału Mistrzostw Polski. Chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze w rundzie zasadniczej i finałowej.

Finał Mistrzostw Polski odbędzie się 26-29 sierpnia w Zabrzu, a zagrają w nim mistrzowie i wicemistrzowie wszystkich województw z każdej kategorii dziewcząt i chłopców. Łącznie rywalizować będzie około 200 zespołów

Wyniki finału wojewódzkiego Kinder+Sport w Lesznie:

 1. UKS 9 Leszno 1
 2. MUKS Grom Kalisz 1
 3. UKS SMS Joker Piła 1
 4. UKS Polon Krotoszyn 1
 5. Enea Energetyk Poznań 2
 6. Enea Energetyk Poznań 1
 7. KPS Progress Września 1
 8. IUKS Jedynka Poznań 1
 9. MUKS Amber Kalisz 1
 10. MUKS Jantar Kalisz 1
 11. MUKS Grom Kalisz 2
Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk