Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 12 marca 2018

Tygrysy najlepsze (zdjęcia)

Zdjęcie, Tygrysy najlepsze (zdjęcia)

W Młodzieżowym Turnieju Piłki Siatkowej niespodziewanie najlepsi okazali się kadeci z Leszna, którzy pokonali starszych siatkarzy z juniorskich zespołów: SL Salos Ostrów Wlkp. i KKS Astra Krotoszyn oraz seniorskiej drużyny LLPS - Transformers TeamWork.

Kadeci zakończyli sezon ligowy w styczniu na 6 miejscu w Wielkopolsce. Wynik może cieszyć, ponieważ UKS startował w lidze z pozycji beniaminka. Sezon leszczynianie zakończyli też w okrojonym składzie, bowiem zmagali się z kontuzjami. UKS 9 Leszno zorganizował turniej towarzyski, by przerwa od gry nie była zbyt długa.

- Moi zawodnicy meldują się na treningach w komplecie, z czego się bardzo cieszę. Chcą grać i czerpią z tego dużo satysfakcji. A dziś zrobili nam dużą niespodziankę - mówi trener Jarosław Borowski.

Drużyny rywalizowały w hali sportowej na Zatorzu o puchary i gadżety Teb Edukacja Leszno. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów.
Wyniki poszczególnych meczów:
UKS 9 Leszno - Transformers Teamwork 1:2 (22:25; 25:13; 14:25)
UKS 9 Leszno - SL Salos Ostrów Wielkopolski 3:0 (25:12; 25:19 25:13)
UKS 9 Leszno - KKS Astra Krotoszyn 3:0 (25:22; 26:24; 25:19)
Transformers Teamwork - SL Salos Ostrów Wielkopolski 3:0 (25:23; 25:20; 25:16)
Transformers Teamwork - KKS Astra Krotoszyn 2:1 (25:23; 20:25; 25:12)
SL Salos Ostrów Wielkopolski - KKS Astra Krotoszyn 1:2 (27:25; 18:25; 22:25)

Na pierwszej pozycji uplasował się UKS 9 Leszno,  na drugiej Transformers Teamwork. Trzecie miejsce zajęli juniorzy KKS Astry Krotoszyn, czwarte SL Salosa Ostrów Wielkopolski.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-03-12 07:38:52