Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 21 czerwca 2021

Turniej lata w petanque

Zwycięzcy na podium

W niedzielę, 20 czerwca, na bulodromie „Linum” w Lesznie rozegrano Turniej Lata o Puchar Prezesa firmy MP – bud w petanque.

W turnieju wystartowało 38 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze ze ścisłej czołówki polskiej petanque. Pojawili się zawodnicy z Myślenic, Żywca, Dębicy, Gorzowa, Szczecina, Poznania, Dzierżoniowa, Oławy, Wrocławia, Góry Śląskiej, Boguszów Gorce, Brzeżan, Śremu. Klub Petanque Leszczynko reprezentowało 5 dubletów.

Po trwających prawie 8 godzin zawodach, pierwsze miejsce zdobył dublet reprezentowany przez leszczynianki Wiesławę i Kingę Cieślawską. Zawodniczki te sprawiły bardzo dużą niespodziankę pozostawiając w pokonanym polu kilkanaście czołowych dubletów z naszego kraju. Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła w 6 pojedynkach, podobnie zresztą jak dwa kolejne dublety. O miejscach na podium zadecydował system Bucholca. II miejsce zdobył dublet z Boguszów Gorce w składzie: Sergiusz Gądek, Piotr Wijas.

Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie z Wałbrzycha reprezentowanej przez Kazimierza Urbaniaka i Adama Jacaka.

Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Po zakończeniu każdej rundy losowane były także wśród wszystkich uczestników zawodów cenne nagrody rzeczowe.

Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali właściciele firmy MP-bud Paweł Matysik w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka. Sędzią głównym zawodów był Kamil Ladaczek z Wrocławia.

Turniej Lata po mimo wysokiej temperatury powietrza (35 stopni) przebiegał bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-06-21 08:38:06
0 Koszyk