Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 24 sierpnia 2020

Szybowcowe MP zakończone (zdjęcia)

Zdjęcie, Szybowcowe MP zakończone (zdjęcia)

W Mistrzostwach wzięło udział 29 pilotów z Polski, Litwy, Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii. Pogoda nie była najłaskawsza - w ciągu dziewięciu dni zawodów pozwoliła na rozegranie tylko pięciu konkurencji.

Łukasz Wójcik z Aeroklubu Włocławskiego zwyciężył w rozgrywanych w Lesznie Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie otwartej i wyjechał z Leszna z tytułem Mistrza Polski. Na drugim miejscu był jego klubowy kolega Tomasz Dul, zaś trzecie miejsce zajął reprezentujący gospodarzy, czyli Aeroklub Leszczyński Janusz Centka. Kolejny z leszczyńskich pilotów Marius Vinny był piąty, Andrzej Śmielkiewicz zajął 12., zaś Paweł Wojciechowski 16. miejsce.

Leszczyniacy wyróżnili się też w pozostałych dwóch rywalizacjach rozgrywanych równocześnie z krajowym czempionatem. W zawodach Leszno Cup zwyciężył Maciej Adamski, zaś w Ogólnopolskich Zawodach Szybowcowych w klasie standard B Mikołaj Zdun był drugi, Tomasz Krok trzeci, zaś Stanisław Wujczak czwarty, w pierwszej dziesiątce zmieścili się jeszcze Paweł Głowacki zajął 7 miejsce i Robert Walachowski 10 miejsce.

 

 Fot. Bruno Wojciechowski

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk