Graficzny nagłówek podstrony

Szukamy lokalnych działaczy!

Szanowni Mieszkańcy Leszna, Działacze, Aktywiści i Animatorzy! 

Zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do udziału w oddolnej inicjatywie, mającej na celu wykreowanie i wprowadzenie zmian w naszym najbliższym otoczeniu. 

Pare słów o projekcie: 

Program partycypacji społecznej w rewitalizacji będzie odbywał się w ramach projektu „Nowe tory - centrum Leszna po kolei”.

Głównym celem projektu jest  odnalezienie wśród mieszkańców  działaczy i animatorów, którzy chcą zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Wierzymy, że to właśnie Wy staniecie się generatorem najlepszych pomysłów-  takich, które będą odpowiedzią na rzeczywiste problemy społeczności lokalnych.  Sednem projektu jest pełna oddolność działań.

Projekt zakłada utworzenie kilku tematycznych grup roboczych- rozwój biznesu, bezpieczeństwo, kultura, seniorzy, dzieci i młodzież, przestrzeń i zieleń w mieście, zdrowie, pomoc społeczna.   Grupy są otwarte i elastyczne, tak więc, można działać tylko w jednej grupie, można też w kilku, grupy mogą się łączyć w zależności od potrzeby.

Jeśli więc w obszarze zainteresowań któregoś z członków jest, np. rozwój biznesu, a po głowie  krąży mu idea stworzenia przedsięwzięcia integrującego lokalnych sklepikarzy- projekt ten jest idealnym miejscem realizacji tej wizji.  To uczestnicy poszczególnych grup  wpływają na jej kształt, cele i podjęte działania.

W projekcie partycypacji nie chcemy zakładać ram ani harmonogramów: stawiamy więc na wspólne, cykliczne spotkania, uczenie się na doświadczeniu, dzielenia zasobami.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani działaniem w którejś z grup roboczych, mają jakieś pytania lub wątpliwości- zapraszam do kontaktu: 65 529 46 35

 

Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-12-18 12:26:22
0 Koszyk