Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 17 grudnia 2020

Świąteczne atrakcje na Rynku

Zdjęcie, Świąteczne atrakcje na Rynku

W najbliższy weekend zapraszamy na leszczyński Rynek, gdzie na odwiedzających, będzie czekać moc świątecznych atrakcji.

Tuż przed weekendem, nad Rynek przylecą kolejne Anioły, które wraz z dwoma już zainstalowanymi, będą czuwać nad miastem przez pozostały okres świąteczny.

Ponadto, przygotowano następujące atrakcje:

Sobota, 19 grudnia 2020:

 • od godz. 10:00 - Jarmark Staroci i Rękodzieła
  Tradycyjnie kolekcjonerzy wszelkiego rodzaju przedmiotów z mniej lub bardziej odległych czasów będą mieli do zaoferowanie różności – począwszy od przedmiotów codziennego użytku, dekoracyjnych, artystycznych, po monety, płyty, pocztówki i obrazy. Dodatkowo na Rynku pojawią się także lokalni rękodzielnicy i artyści oferujący przedmioty idealnie nadające się na świąteczne prezenty.
  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Stowarzyszenia Nowe Stare Miasto na Facebooku

 • od godziny 16:00 - Ekstremalne Mikołajki z NGO
  Z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta, Mikołaje - wyposażone w uprzęże - zjadą na linach z wieży ratusza. W ich rolę wcielą się się mieszkańcy Leszna, na co dzień strażacy, policjanci, żołnierze i druhowie.
  Wydarzenie to uatrakcyjnią świąteczne występy Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna oraz fire show w wykonaniu Młodzieżowego Centrum Profilaktyki „Alternatywa”. Będzie też wiele niespodzianek przygotowanych przez Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności. Na najmłodszych czekać będą śnieżynki oraz elfy i anioły. Nie zabraknie również członków Stowarzyszenia "Wygraj Siebie", Stowarzyszenia ECHO oraz członków Stowarzyszenia Chorych na Choroby Reumatyczne, którzy przygotowali słodkie upominki i ozdoby oraz kartki świąteczne.
  Na miejscu będzie także Replika Forda z 1920 r. którą poprowadzi Mikołaj ze Śnieżynką.
  O oprawę oświetleniową zadba Kamil Łukaszyk oraz Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto.
  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Leszczyńskie NGO

Niedziela, 20 grudnia 2020:

 • od godz. 10:00 - Jarmark Staroci i Rękodzieła
  Kolekcjonerzy i rękodzielnicy ponownie pojawią się na rynku, aby zaoferować różności, spośród których będzie można wybrać unikalny prezent świąteczny.

 • 10:00-14:00 - Niedziela handlowa na Starówce
  To już niemal ostatni dzwonek by zakupić świąteczne prezenty. Aby ułatwić to zadanie nie tylko można skorzystać z gotowych pomysłów na prezent, jakie proponowaliśmy w ramach akcji "zaPREZENTuj się NA MIEŚCIE", lecz także wybrać się na zakupy w niedzielę 20.12, ponieważ wtedy właśnie sklepy na starówce będą otwarte!
  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Stowarzyszenia Nowe Stare Miasto na Facebooku

Dodatkowo, czas na Rynku umili muzyka świąteczna, jaka w godzinach 10:00-18:00 będzie płynąć z głośników.

Ze względu na obecną sytuację prosimy zachować szczególne środki ostrożności takie jak maseczki, przyłbice i bezpieczną odległość.

Do zobaczenia w centrum!

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana:
0 Koszyk