Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 20 września 2021

Sezon UKS 9 Leszno rozpoczęty

Zdjęcie, Sezon UKS 9 Leszno rozpoczęty

Jak każdego roku zawodnicy UKS 9 Leszno rozpoczęli sezon od Młodzieżowego Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Teb Edukacja Leszno. Pod siatką spotkały się 4 drużyny kadetek i 5 drużyn młodzików. Zmaganiom młodzieży towarzyszył doping kibiców.

W sobotę zagrały kadetki goszcząc na parkiecie drużyny: UKS Świt Drzonków, UKS 6 Rawicz i Tarnovię Volleyball Tarnowo Podgórne. Leszczyńska drużyna złożona jest w większości z młodszych rocznikowo dziewcząt. Kadetki UKS 9 Leszno prowadzone przez trenera Jarosława Borowskiego zajęły w turnieju drugie miejsce, ustępując dziewczętom z Drzonkowa. Za wyróżniającą się postawę na boisku statuetkę otrzymała Agata Wolańska, która bez kompleksów zagrała z koleżankami nawet o 4 lata starszymi.

Kolejnego dnia rywalizowali chłopcy. Zespół UKS 9 Leszno pod wodzą trenera Roberta Klimkowskiego uplasował się na 3 miejscu. Turniej był boiskowym debiutem leszczyńskich młodzików. Zwycięstwo w turnieju wywalczyła UKS Jedynka Międzyrzecz. Na drugiej pozycji znalazł się UKPS Lubin, a za gospodarzami Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne i SKS Murowana Goślina.

Turniej stanowił przetarcie przed ligowymi zmaganiami. Była to okazja do przetestowania różnych ustawień i sprawdzenia dyspozycji poszczególnych zawodników.

Jako pierwsi do ligowego boju staną młodzicy UKS 9 Leszno, którzy rozegrają 25 września turniej w Poznaniu. Tydzień później, również na wyjazdach rozgrywki rozpoczynają kadetki i kadeci.

 

 

Informacja nadesłana: Stowarzyszenie UKS 9 Leszno

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-09-20 11:09:42
0 Koszyk