Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 10 grudnia 2018

Rywalizowali w Adelajdzie

Zdjęcie, Rywalizowali w Adelajdzie

W dniach 16.11-02.12.2018 r. na plaży w Gleneg w Adelajdzie (Australia), zostały rozegrane Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym (IRB). Polskę reprezentował WOPR Wielkopolska, a dokładniej Rejonowy WOPR z Leszna.

Reprezentacja Polski w składzie Piotrek Kurek, Piotr Sikorski, Kamil Wołoszyn, Filip Orłowski rywalizowała z najlepszymi drużynami IRB na świecie.

W wyścigu z pasem ratowniczym Piotr Kurek, Piotr Sikorski, Kamil Wołoszyn zdobyli srebrny medal, a w wyścigu Rescue Singel skład Kamil Wołoszyn, Piotr Sikorski, Filip Orłowski uzyskał 5 miejsce w finale.

Następnie rywalizację rozpoczęli zawodnicy w wyścigach klubowych, gdzie Polskę reprezentuje klub z WOPR Wielkopolska, a dokładnie z Rejonowego WOPR w Lesznie. Zawodnicy przez dwa dni rywalizowali o miano najlepszych drużyn klubowych świata. Wyścigu singiel rescue nasza drużyna dostała się do półfinału.

Indywidualnie zawodnicy z Leszna zaprezentowali się bardzo dobrze. Piotr Kurek i Bartosz Zimny zdobyli złoty i srebrny medal w konkurencji bieg po plaży na dystansie 2km.