Graficzny nagłówek podstrony

Rowerowa Stolica Polski

Miasto Leszno przez cały wrzesień powalczy o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. W ostatniej edycji zajęliśmy drugie miejsce, tegoroczna będzie trudniejsza i zacięta, ponieważ udział w rywalizacji zadeklarowało aż 44 miast prezydenckich - dwa razy więcej niż w pierwszej edycji rywalizacji. Do wspólnego kręcenia kilometrów zaprasza  miasto Bydgoszcz (główny organizator) oraz Prezydent Miasta Leszna (organizator lokalny).

Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy i częściej wybierany środek transportu. Polacy pokochali rowery, więc zdobycie Pucharu Rowerowej Stolicy Polski to marzenie każdego z 44 miast.

W rowerowej zabawie biorą udział: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz (metropolia), Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalisz, Kielce, Koszalin, Krosno, Leszno, Łomża, Mysłowice, Nowa Sól, Nowy Sącz, Olsztyn, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piekary Śląskie, Piotrków Trybunalski, Płock, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Rzeszów, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Słupsk, Starogard Gdański, Suwałki, Świętochłowice, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Żory.

Zasady są proste. Przez 30 wrześniowych dni każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Niech nas nie zniechęca deszczowa pogoda – każdy czas jest dobry na rower. Dodatkowo użytkownicy mogą stworzyć swoje własne rywalizacje wśród przyjaciół, znajomych z pracy, rodziny – konfiguracje są dowolne! Co więcej zabawa jest otwarta na cały świat - użytkownicy mogą kręcić kilometry dla swojego miasta w każdym zakątku świata.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta. Każde miasto ma szansę wygrać, gdyż ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców, a tym samym nagroda trafi do najaktywniejszej a nie największego miasta. Czekają atrakcyjne nagrody. W rywalizacji ogólnopolskiej trzy najaktywniejsze miasta otrzymają samoobsługowe stacje naprawy rowerów, ufundowane przez sponsora rywalizacji firmę Ibombo.

Zaś w rywalizacji regionalnej dla trzech rowerzystów i rowerzystek, który przejadą największą ilość kilometrów, kręcąc dla Leszna przewidziano nagrody rzeczowe. Ponadto zachęcamy do udziału w "Rowerowym wrześniu" - do wygrania stojaki rowerowe dla najaktywniejszych publicznych placówek oświatowych z podziałem na trzy kategorie (przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe). Dodatkowo zachęcamy leszczyńskie redakcję do aktywnego udziału i walczenia o tytuł "Rowerowego dziennikarza regionu 2020"

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Wystarczy pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja (system Android oraz iOS) działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny.

Udział w zabawie zarówno dla miast i ich mieszkańców jest całkowicie bezpłatny!

Nakręćmy się na rower! 


Materiały graniczne

Materiały graficzne dostępne są w zakładce "Materiały do pobrania (edycja 2020)"
 


Jeśteśmy w sieci!

DAJ SIĘ ZAUWAŻYĆ, UŻYWAJ HASHTAG`A - #rowerowastolicapolski

REGULAMIN APLIKACJI - LINK

REGULAMIN RYWALIZACJI - LINK

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA  - LINK

OFICJALNA PROFIL NA FACEBOOKU - LINK

OFICJALNE KONTO NA INSTAGRAMIE - LINK

OFICJALNY FANPAGE NA FACEBOOKU MIASTA LESZNA - LINK


  

Opublikował: Patryk Moryson kontakt: pmoryson@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-10-23 13:24:36
0 Koszyk