Graficzny nagłówek podstrony

Rowerowa Stolica Polski

Miasto Leszno we wrześniu ponownie powalczy o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. W ostatniej edycji zajęliśmy drugie miejsce, tegoroczna będzie trudniejsza, ponieważ udział w rywalizacji zadeklarowało ponad trzydzieści miast. Jednak okres wakacji to doskonała okazja do rozgrzewki przed sportową zabawą – do 16 sierpnia trwa oficjalnym trening przy użyciu aplikacji.

Celem projektu jest wspólnie propagowanie aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej, promowanie jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu i wdrażanie idei smart city w polskich miastach. Wrzesień będzie szczególny dla wszystkich miłośników "dwóch kółek". Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta. Dodatkowo dla najlepszych trzech uczestników i uczestniczek rywalizacji w klasyfikacji open oraz wśród osób, które będą zbierać kilometry dla Leszna przewidziano nagrody. Każde miasto ma szansę wygrać, gdyż ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców, a tym samym nagroda trafi do najaktywniejszej a nie największego miasta. Dla trzech najlepszych miast biorących udział w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zostały przygotowane wyjątkowe nagrody. Miasta, które rowerowe zmagania ukończą na podium otrzymają wyjątkowe samoobsługowe stacje naprawy rowerów ufundowane przez Sponsora rywalizacji firmę Ibombo! To wszystko już we wrześniu!

Jednak już dziś zachęcamy do udziału w oficjalnym treningu, w ramach przygotowań do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przystąpiło do niej 29 miast prezydenckich. Obok Głównego Organizatora - Bydgoszczy udział w zabawie biorą: Białystok, Chorzów, Ełk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jastrzebie-Zdrój, Kalisz, Koszalin, Krosno, Leszno, Łomża, Nowa Sól, Nowy Sącz, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Piekary Śląskie, Piotrków Trybunalski, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Słupsk, Starogard Gdański, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek, Żory oraz grupa "Reszta Świata" czyli grupa dla osób, które chcą przyłączyć się do zabawy, a nie ma ich miasta na liście. Trening jest formą zabawy i ma wyłącznie charakter rekreacyjny. Nie jest stosowany przelicznika, który jest uwzględnionej we wrześniowej rywalizacji.

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, będą mogli wziąć udział w rywalizacji. Trzeba tylko pobrać darmową aplikacje i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja jest dostępna do pobrania ze sklepów – Google Play (Android) oraz Apple Store (iOS). Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojego miasta.

Udział w zabawie zarówno dla miast i ich mieszkańców jest całkowicie bezpłatny!

Nakręćmy się na rower! 

 


Jeśteśmy w sieci!

DAJ SIĘ ZAUWAŻYĆ, UŻYWAJ HASHTAG`A - #rowerowastolicapolski

REGULAMIN APLIKACJI - LINK

REGULAMIN RYWALIZACJI - LINK

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA  - LINK

OFICJALNA PROFIL NA FACEBOOKU - LINK

OFICJALNE KONTO NA INSTAGRAMIE - LINK

OFICJALNY FANPAGE NA FACEBOOKU MIASTA LESZNA - LINK


  

Opublikował: Patryk Moryson kontakt: pmoryson@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-06-10 14:17:13
0 Koszyk