Graficzny nagłówek podstrony

Rowerowa Stolica Polski

Przed nami trzecia edycja ogólnopolskich zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski ! Inicjatorem i organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz. Rywalizacja odbędzie się w czerwcu i potrwa cały miesiąc. Udział w poprzedniej edycji 2020 wzięły 44 miasta prezydenckie. Projekt polega na organizacji rowerowej rywalizacji pomiędzy miastami prezydenckimi w oparciu o dedykowaną akcji aplikację mobilną "AKTYWNE MIASTA". Miasta mogą uczestniczyć indywidualnie lub jako stowarzyszenia samorządów, związki metropolitalne, itp. Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego trybu życia, promocja turystyki rowerowej, rozwój idei smart city w miastach oraz jazda rowerem jako alternatywnym środkiem transportu. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Przed rywalizacją organizowany jest oficjalny trening mający zachęcić do zapoznania się z aplikacją, rozpoczynający się od 1 dnia wiosny i trwający do końca maja 2021 ! Pobierz aplikację AKTYWNE MIASTA, dołącz do Grupy Leszno i kręć kilometry dla naszego miasta ! Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację AKTYWNE MIASTA. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe. Pobierz aplikację Aktywne Miasta, w Rywalizacjach wybierz OFICJALNY TRENING, dołącz do Leszna i kręć kilometry dla naszego miasta !!!

Aplikacja dla systemu android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna

Aplikacja dla systemu IOS:

https://apps.apple.com/pl/app/rowerowa-stolica-polski/id1317715080?l=pl&fbclid=IwAR2RaMg-pEE6JIDB9S4HN16MP2VOgHPye90CzSOGbog14B_Jm82PxGFHU9o

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny! Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

 

 

 


  

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana: 2021-04-22 10:15:29
0 Koszyk