Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności turystyka 03 marca 2016

Ratusz w roli głównej

Ratusz w Lesznie

Breloczki, grafiki, kubki czy magnesy – to tylko niektóre pamiątki z wizerunkiem leszczyńskiego Ratusza, które będzie można kupić w najbliższą sobotę 5 marca na specjalnym stoisku przygotowanym przez Informację Turystyczną w ramach Urodzin Ratusza. Odbędzie się także promocja książki „Srebrna korona”. Zapraszamy do Ratusza!

Konferencja z okazji 374 Urodzin Leszczyńskiego Ratusza będzie także okazją do zakupienia pamiątek związanych z tą najbardziej reprezentacyjną budowlą naszego miasta. Podczas konferencji Informacja Turystyczna uruchomi specjalne stoisko na którym zaprezentowane zostaną wszystkie souveniry, na których pojawia się wizerunek Ratusza. Do kupienia będą breloki, kubki, magnesy, grafiki, widokówki czy pudełka.  Nie zabraknie także historycznych publikacji. Wśród tych książek warto wymienić te związane z postacią Johanna Heermanna  -  któremu zawdzięczamy pierwszą wzmiankę literacką o leszczyńskim Ratuszu. Na stoisku pojawią się m.in.  „Johann Heermann. Życie i twórczość” , ”„Myśli Budujące” oraz najnowsza książka „Srebrna korona”, do której wstęp napisał Leszczynianin dr Marcin Błaszkowski – pomysłodawca Urodzin Ratusza.    

Ponadto na stoisku dostępne będą także foldery promocyjne Miasta Leszna oraz okolicznościowa pieczątka.

Stoisko będzie przygotowane o godz. 11.30. Z tego powodu punkt Informacji Turystycznej przy ul. Słowiańskiej 24 będzie czynny 5 marca (sobota) w godz. 8.30 – 11.00.

Opublikował: Konrad Andrzejewski kontakt: kandrzejewski@leszno.pl ostatnia zmiana: 2016-03-04 10:04:28
0 Koszyk