Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 11 października 2017

Ratusz rozbłyśnie na różowo!

Zdjęcie, Ratusz rozbłyśnie na różowo!

Niecodzienny widok czeka na tych, którzy po godzinie 17:00 11 października wybiorą się na spacer po leszczyńskiej starówce.

 Leszczyński Ratusz zmieni swoje neutralne barwy na kolor różowy.  Wyjątkowe oświetlenie ma zwrócić uwagę na znaczenie zdrowia piersi i być znakiem solidarności z kobietami, które toczą trudną walkę z rakiem piersi.  

Październik na całym świecie jest uznawany za miesiąc walki z tym nowotworem. Wszystko w słusznej sprawie!

Jutro, 11 października zostanie podświetlony na różowo - po to by przypominać każdej kobiecie, że zawsze jest dobry czas na badania. A zamiast kolejnych kilku godzin na zakupach czy spędzonych przed ekranem komputera, lepiej udać się z najlepszą przyjaciółką, mamą, siostrą lub córką na profilaktyczne badanie. Ono naprawdę ratuje życie! Czy myśląc o raku piersi nie łapiemy się często na stwierdzeniu – to mnie nie dotyczy? Pewnie tak.

Warto robić badania profilaktyczne. Bo z nowotworem można wygrać - pod warunkiem, że choroba zostanie wcześnie rozpoznana i rozpocznie się leczenie. Wszystkie działania, które mają na celu zwiększenie świadomości kobiet na temat konieczności regularnego przeprowadzania badań profilaktycznych, są istotne.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka” od wielu lat prowadzi kampanie edukacyjne, których celem jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi i uświadomienie, że wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok. Ponadto corocznie organizuje bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne.

Dzisiejsza iluminacja będzie  częścią globalnej akcji, która poprzez podświetlenie setek obiektów na całym świecie, ma pomóc wydobyć z cienia problem raka piersi. W ostatnich latach różowym światłem rozbłysły m.in. Brama Brandenburska w Berlinie, Concert Hall w Amsterdamie, Empire State Building w Nowym Jorku, Krzywa Wieża w Pizie, Międzynarodowy Port Lotniczy w Los Angeles, Wodospad Niagara w Kanadzie, czy Opera w Sydney.

To już nie pierwsza akcja w Lesznie kiedy to główny budynek zmienia kolor. 2 kwietnia na znak solidarności z osobami chorymi na autyzm i ich bliskimi leszczyński Ratusz został  podświetlony na niebiesko.

Opublikował: Aleksandra Michalska kontakt: amichalska@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-10-11 08:50:22
0 Koszyk