Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności turystyka 13 czerwca 2017

Rajd Rowerowy "Rowerem przez Leszno-Region" 10.06.2017

Zdjęcie, Rajd Rowerowy

Ponad 150 osób wzięło udział w Rajdzie Rowerowym „Rowerem przez Leszno-Region”, który odbył się w minioną sobotę, 10 czerwca. Meta rajdu znajdowała się nad zalewem w gminie Rydzyna.

Sobotni Rajd Rowerowy „Rowerem przez Leszno-Region”, pomimo porannych kaprysów pogody,  cieszył się sporym zainteresowaniem miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.  Zorganizowane grupy cyklistów z Leszna, Lipna i Rydzyny wyruszyły na trasę rajdu z Polany Trzech Dębów w Karczmie Borowej.

Do uczestników tych gmin dołączyli także rowerzyści z Krzemieniewa i Osiecznej, którzy niezależnymi trasami dołączyli do grupy i dotarli na wspólna metę wyznaczoną tym razem przy Zalewie w gminie Rydzyna.  W sumie do Rydzyny dotarło nieco ponad 150 osób.

Pierwszy przystanek na regenerację sił zaplanowano w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej.  Na uczestników czekał już pierwszy posiłek i ciepłe napoje. Dodatkowo, każdy zainteresowany mógł zwiedzić teren muzeum oraz zabytkowe drewniane wiatraki.  

Nad zalewem w gminie Rydzyna, na mecie rajdu, na wszystkich zarejestrowanych uczestników rajdu czekał ciepły posiłek i dodatkowe atrakcje w postaci kajaków zwodowanych na zalewie. Nagrody otrzymali także najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu. Tradycyjnie też rozlosowano kilka upominków związanych z regionem leszczyńskim .

Organizatorami Rajdu Rowerowego „Rowerem przez Leszno-Region” była Organizacja Turystyczna Leszno-Region, Miasto Leszno, Miasto i Gmina Rydzyna.

Opublikował: Konrad Andrzejewski kontakt: kandrzejewski@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-06-13 12:37:17
0 Koszyk