Graficzny nagłówek podstrony
Organizacja ruchu 22 stycznia 2021

Radar na ul. 17 Stycznia

Panel wyświetlający 40 na czerwono

Od wczoraj, na części ul. 17 Stycznia obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Oprócz informujących o tym znaków drogowych, zamontowano tam również radar z wyświetlaczem prędkości, który ma zadanie zdyscyplinować kierowców.

Ul. 17 Stycznia jest długą, prostą ulicą, co niektórych kierowców zachęcało do szybkiej jazdy. Jednocześnie droga ta rozgranicza duże osiedle mieszkaniowe ze szkołą i przedszkolem od części rekreacyjnej z parkiem i obiektami sportowymi. W trosce o bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez ul. 17 Stycznia zdecydowano o wprowadzeniu ograniczenia prędkości do 40 km/h na odcinku od przejścia dla pieszych na wysokości wejścia do Parku 1000-lecia do Ronda Sybiraków.

Dodatkowo, przy przejściu dla pieszych przy ul. Bolesława Prusa, zamontowano radar z wyświetlaczem prędkości. W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości wyświetla on na czerwono przypomnienie, że obowiązuje tu prędkość 40 km/h oraz informację o wysokości możliwego mandatu czy ilości punktów karnych za nieprzestrzeganie obowiązującego przepisu. Dla jeżdżących „na pamięć” lub zbyt brawurowo będzie to dodatkowy, bardzo wyraźny, sygnał o konieczności dostosowania prędkości pojazdu do obowiązującego oznakowania.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-01-22 13:48:18
0 Koszyk