Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 18 kwietnia 2016

Przyłącz się do obchodów Dnia Europy i zaprezentuj swoją organizację

Zdjęcie, Przyłącz się do obchodów Dnia Europy i zaprezentuj swoją organizację

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, Europe Direct Poznań, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie oraz Miasto Leszno serdecznie zapraszają do współpracy przy organizacji wydarzenia pn. „Dzień Europy i leszczyńskie Targi Organizacji Pozarządowych”, które odbędzie się 7 maja br. w godzinach 10:00–14:00. Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie będzie miało miejsce na leszczyńskim Rynku, który tego dnia zamieni się w Europejskie Miasteczko Obywatelskie.

W programie na specjalnie przygotowanej scenie przewidziane są występy artystyczne, część merytoryczna, animacje dla dzieci i młodzieży oraz szereg atrakcji dla mieszkańców Leszna.

Motywem przewodnim Targów Organizacji Pozarządowych będzie Unia Europejska. W ostatnich latach organizacje, coraz więcej z niej korzystają – czy to z dofinansowań, pomysłów, czy też inspirują się ideami np. Milenijnymi Celami Rozwoju. Celem wydarzenia jest ukazanie, w jak różnoraki sposób Unia Europejska wytacza tor naszych działań i co dzięki niej mamy w naszym subregionie oraz promocja leszczyńskich organizacji pozarządowych i  różnych przejawów aktywności społecznej wśród mieszkańców Leszna, a także integracja międzynarodowa.

Zapraszamy wszystkie leszczyńskie organizacje pozarządowe, które realizowały już projekt międzynarodowy oraz te, które marzą o współpracy zagranicznej lub po prostu chcą zaprezentować się podczas wspólnego świętowania Dnia Europy.  

Zapraszamy podmioty III sektora do uczestnictwa w Targach poprzez:

  • zagospodarowanie stoiska, na którym prezentowana będzie Wasza organizacja,
  • przygotowanie animacji przy stoisku np. zajęć dla dzieci, punktu konsultacji ze specjalistą, warsztatów itp., które dodatkowo pozwolą zwiedzającym przybliżyć działalność Waszej organizacji,

Istnieje możliwość zaprezentowania swojej organizacji w dowolnej formie, w tym celu należy w formularzu zgłoszeniowym krótko opisać planowany pokaz, występ, happening itp. oraz zakres tematyczny, czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników.

Organizacje zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o wysłanie formularza zgłoszeniowego do pobrania tutaj

Wypełniony formularz należy przesłać do dnia 20 kwietnia br. na adres: ngo@leszno.pl.

Istnieje również możliwość wypełnienia formularza osobiście w siedzibie Urzędu Miasta Leszna przy Al. Jana Pawła II 21a ( na parterze)

Więcej informacji na stronie www.fundacja-cat.pl  oraz na naszych profilach społecznościowych.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich  mieszkańców Miasta Leszna i  odbędzie się 7 maja 2016r.  w godzinach od 10:00- 14:00 na leszczyńskim Rynku.

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana: 2016-04-18 10:44:39
0 Koszyk