Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 22 lutego 2019

Program DNI LESZNA 2019

Zdjęcie, Program DNI LESZNA 2019

Dziś, na konferencji prasowej, Prezydent Łukasz Borowiak i dyrektor MOK w Lesznie, Maciej Mizgalski, przedstawili program tegorocznych DNI LESZNA. Na głównym koncercie święta miasta wystąpią wokalistka Lanberry, zespół Kombi i Phil Bates & Band wykonujący muzykę zespołu ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA.

A oto szczególowy program DNI LESZNA 2019, które w tym roku przypadaja na weekend 17 - 19 maja 2019 r.

17 MAJA 2019, PIĄTEK - STADION IM. A. SMOCZYKA W LESZNIE

 • 19:30 - LAUREACI KONKURSU ROZWIŃ SKRZYDŁA 2018
 • 20:00 - LANBERRY
  Lanberry – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, właścicielka niebanalnego głosu, która odważnie eksperymentuje z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Ma na swoim koncie dwie płyty: „Lanberry” oraz „miXtura”. Autorka takich utworów jak „Podpalimy świat”, „Piątek” i „Ostatni most”, który był najczęściej granym polskim utworem w stacjach radiowych, a teledysk do niego najchętniej oglądanym polskim klipem na Vevo i YouTube (blisko 13 mln. wyświetleń).
 • 21:30 – KOMBII
  KOMBII – zespół powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Twórcy nowego programu opartego na znanych przebojach, takich jak: "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", "Nie ma zysku" i "Black and white". Mają na swoim koncie kilka płyt i nagród, zdobywanych na największych polskich festiwalach.
 • 23:00 – THE MUSIC OF ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA PERFORMED BY PHIL BATES & BAND
  Electric Light Orchestra to brytyjska mega grupa działająca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku, jeden z największych zespołów w historii muzyki. Ich przeboje zna cały świat. Projekt został powołany do życia przez Phila Batesa, członka grupy Electric Light Orchestra part II oraz lidera The Orchestra. Ten brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracował  z takimi gwiazdami jak: Fleetwood Mac, Deep Purple, Boston, Black Sabath czy Robert Plant. Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie utwory jak: “All over the world”, “Last train to London”, “Livin´ Thing”, “Mr. Blue Sky”, “Ticket to the Moon”, “Calling America”, “Evil Woman”, “Don’t bring me down” czy “Rock and Roll is King”.

18 MAJA 2019, SOBOTA – LESZNO, RYNEK

 • Klimat piknikowy, zespoły z regionu, konkursy i zabawy z publicznością
 • Agnieszka Włodarczyk, Kaja Paschalska i Artur Chamski – aktorzy i osobowości polskiego show-biznesu, którzy przypomnieli o sobie świetnymi kreacjami w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.

19 MAJA 2019, NIEDZIELA – LESZNO, RYNEK

 • przegląd zespołów artystycznych placówek kulturalnych i oświatowych z Leszna i regionu
 • Koncert Orkiestry Dętej Miasta Leszna z okazji 25-lecia istnienia
 • Leszczyński Kabaraton: godz.19:00 K2, godz.20:00 Kabaret Skeczów Męczących
  • KABARET K2
   K2 to kabaret zarówno młody duchem jak i bogaty doświadczeniem, gwarantujący niepowtarzalność występów. Podczas występu w Lesznie zaprezentuje się w zupełnie nowej odsłonie w „Programie z Kobietą”.
  • KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH
   Kabaret świętujący 15 - lecie działalności. Przez ten czas zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. Zaprezentuje premierowy program, pełen nowych skeczy.

 

fot. www.gwiazdy.wp.pl

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-02-27 08:45:29
0 Koszyk