Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 14 lipca 2021

Powiększenie zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej

Zdjęcie, Powiększenie zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej

Zapraszamy do Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej, gdzie do końca roku znajdzie się Głos Leszczyński – pierwsza gazeta w Lesznie, która została wydana po odzyskaniu niepodległości.

Treść gazety odnosiła się nie tylko do spraw bieżących- społecznych i kulturalnych, ale również publikowane były fragmenty literatury polskiej i obszerne artykuły o charakterze polityczno-społecznym. Głos Leszczyński publikowany był w latach 1920 do 1939. Jest to jedyna gazeta dotycząca Leszna z tego okresu – teraz będzie dostępna online dzięki realizacji kolejnego projektu w ramach Programu Kultura Cyfrowa.

Dodatkowo, udostępnimy również kolejne materiały dotyczące regionu pozyskane dzięki naszym partnerom – Muzeum w Gostyniu, Rawickiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Okręgowemu w Lesznie, Archiwum Państwowemu w Lesznie oraz Towarzystwu Miłośników Ziemi Kościańskiej.
Zorganizujemy również dla Państwa Dni Otwarte Pracowni Digitalizacji – będziecie Państwo mieć okazję dowiedzieć się, jak pracujemy i jak przebiega proces digitalizacji zbiorów.
Projekt pn. Powiększenie zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej z digitalizacją Głosu Leszczyńskiego i zasobów regionalnych został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 Leszczyńska Biblioteka Cyfrowa

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-07-14 14:20:14
0 Koszyk