Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 13 listopada 2020

Podsumowanie konkursu o Nagrodę Publiczności

Zdjęcie, Podsumowanie konkursu o Nagrodę Publiczności

W dniu 12 listopada 2020 r. podsumowano konkurs o Nagrodę Publiczności "21 Prezentacji -Leszno 2020. Na początku zmieniła się pogoda". W konkursie brało udział 43 artystów.

Największą ilość głosów, a tym samym NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI otrzymała Pani Anita Owsianna za pracę "Tabula rasa", akryl na płótnie, 2018 r.
"Nagroda Publiczności" została przyznana autorowi pracy prezentowanej na wystawie, który uzyskał największą ilość głosów. Wśród osób głosujących zostały rozlosowane nagrody.

Ogłoszenie wyników nastąpiło w trakcie spotkania z Artystami. Całe spotkanie zostanie opublikowane 14 listopada 2020 roku na facebook.com/MBWALeszno  i kanale YouTube: Mbwa Leszno.
Podczas spotkania zastanawiano się i szukano odpowiedzi na m.in. pytania: jak pandemia oddziałuje na świat sztuki?, na ile istotna jest tradycja w sztuce współczesnej? Dlaczego myślenie w dychotomii klasycyzm-awangarda nie opisuje rzeczywistej sytuacji w dzisiejszej sztuce? Czy ważne jest przypominanie o potrzebie kulturowej ciągłości. /Robert Brzęcki - kurator wystawy/.

Uczestnicy spotkania:
Robert Brzęcki - kurator wystawy
Dagmara Angier-Soka
Joanna Imielska
Jacek Jarczewski


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Żródło: MBWALeszno

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-11-13 12:20:29
0 Koszyk