Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 30 sierpnia 2021

Po Mistrzostwach Polski

Leszczyńska drużyna z trenerem

Drużyna UKS 9 Leszno zakończyła rozgrywki w finale Mistrzostw Polski na 11 miejscu pokazując się z bardzo dobrej strony. Założony cel sportowy, którym był awans do pierwszej szesnastki najlepszych drużyn w Polsce, został zrealizowany.

UKS 9 Leszno w kategorii trójek w zmaganiach wojewódzkich wygrała wszystkie pojedynki. Zdobywając mistrzostwo Wielkopolski leszczynianie awansowali do finału Mistrzostw Polski. W rozgrywkach Kinder Joy of moving w kategorii trójek chłopców, począwszy od eliminacji wojewódzkich, a skończywszy na Wielkim Finale w Gliwicach, uczestniczyło ponad 500 zespołów z całej Polski.

Finał Mistrzostw Polski to najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza w młodzieżowej siatkówce, która odbyła się w dniach 26-28 sierpnia w Gliwicach. W finale zagrali mistrzowie i wicemistrzowie wszystkich województw z każdej kategorii dziewcząt i chłopców. Łącznie rywalizowało około 200 zespołów.

W pierwszej rundzie UKS 9 Leszno wygrała dwa z trzech meczów i z drugiego miejsca awansowała do pierwszej szesnastki. W kolejnej rundzie leszczyński zespół przegrał dwa pojedynki z trzech ocierając się o awans do pierwszej ósemki mistrzostw. Grając o miejsca 9-16 UKS 9 Leszno wygrywa 3 mecze i z pierwszego miejsca gra w grupie 9-12. W pierwszym meczu leszczynianie ulegają zespołowi z Krakowa 1:2 prowadząc w tie-breaku 8:3. Ta porażka sprawia, że Leszno gra z Olsztynem o pozycje 11-12 wygrywając 2:0.

11 pozycja to najlepszy wynik w historii UKS 9 Leszno na Mistrzostwach Polski. Skład zespołu stanowili: Antoni Wiatrowski, Igor Hamrol, Iwo Konarkowski i Jędrzej Przybylski. Trenerem zespołu jest Jarosław Borowski.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-08-30 08:38:31
0 Koszyk