Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności turystyka 21 sierpnia 2017

Piknik "Leszczyńskie smaki" 2017

Zdjęcie, Piknik

Wielkie gotowanie potrawy regionalnej, pokaz kulinarny w wykonaniu Chef vs. Szef vs. ??? oraz smaki regionu w jednym miejscu – to wszystko odbędzie się 27 sierpnia podczas kolejnej edycji Pikniku „Leszczyńskie Smaki”. Zapraszamy wszystkich o godzinie 14.00 do parku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie.

Podczas tegorocznej edycji, tradycyjnie nie zabraknie wielkiego  gotowania, tym razem na stołach będą królowały regionalne potrawy o nazwie „Rumpuć” oraz „Policzki wieprzowe z pyzą”. Lokalni producenci zaoferują swojskie i tradycyjne wyroby, natomiast Koła Gospodyń Wiejskich zabiorą uczestników w świat prawdziwych smaków regionu.

Uczestnicy pikniku zostaną przeniesieni do sielskiej wsi naszych dziadków i pradziadków, a pośród stoisk z tradycyjnymi smakami regionu  będzie można oglądając  ekspozycję sprzętu rolniczego, który  zaprezentuje Klub „Traktor i Maszyna” z Wilkowic oraz wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich prezentowanych przez Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa z Osiecznej podczas pleneru rzeźbiarskiego. Ciekawe i edukacyjne stoisko związane z życiem lasu i ekspozycją zwierząt zaprezentuje Nadleśnictwo Karczma Borowa.

W niezwykłą podróż zabierze nas Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie, która w prezentacji pt.: „Tatarzy Krymscy” zaprezentuje nam tamtejszą muzykę, literaturę i tradycyjną potrawę tatarską „Płow”. Najmłodszych natomiast zapraszamy do udziału w warsztatach artystycznych. Dodatkowo zachęcamy wszystkie dzieci oraz dorosłych do udziału w konkursach - w których na najlepszych czekają nagrody. Ponadto polecamy strefę relaksu i zabawy dla najmłodszych.

Podczas trwania pikniku wyjątkowy klimat muzyczny zagwarantuje zespół Sunday Morning oraz Bartosz Dwornik.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Opublikował: Konrad Andrzejewski kontakt: kandrzejewski@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-08-21 14:19:43
0 Koszyk