Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 20 maja 2021

Operetka na dobry początek

Plakat wydarzenia

Po długim okresie przymusowego zamknięcia i działalności wyłącznie w sieci, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie wreszcie może zaprosić na prawdziwy koncert. Jako pierwsi, na naszej scenie wystąpią artyści operetki. Wydarzenie zaplanowano na 12 czerwca br. godz. 18.00.

Kluczem, który otwiera drzwi do zaczarowanego świata operetki i musicalu jest wrażliwość. Cechuje ona tych, którzy wykonują tę muzykę oraz tych, którzy jej słuchają. W dźwiękach operetkowych i musicalowych zakodowana jest tajemnica i magia, którą każdy z nas odkrywa na swój sposób, za każdym razem interpretując inaczej… Aż do momentu, gdy wejdziemy w ten świat tak głęboko, że nie będziemy chcieli go opuszczać. Jest w nim miejsce na zabawę i humor, ale także jest czas na refleksję i zadumę. To prawda, że „świat się śmieje” i w takim świecie chcemy żyć. Czasami jednak musimy przystanąć. Poddajmy się magii arii i duetów z operetek: „Baron cygański” („Wielka sława to żart”), „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica”, „Perła z Tokaju” („Czardasze”), „Hrabina Marica” („Graj cyganie”), „Paganini” („Miłość to niebo na ziemi”), „Pericola” („Aria ze śmiechem”) oraz piosenek z musicali: „My Fair Lady” („Przetańczyć całą noc”), „Evita” („Nie czekaj mnie w Argentynie”), „Koty” („Pamięć”).

Dzień Matki tuż, tuż... A MOK wychodzi z propozycją świetnego prezentu na tę wyjątkową okazję! Bo cóż może być piękniejszego od muzyki? Masz ochotę uszczęśliwić samą siebie? Nic trudnego! Zapraszamy dzieci i ich mamy w Świat Operetki... Zaczarowany! ❤

Zakup biletów możliwy jest na stronie www.bilety-mok-leszno.pl oraz w kasie biletowej MOK, przy ul. Chrobrego 3a (czynna 10-18)

Bilety w cenie:

  • do 26 maja  - 40 zł
  • od 27 maja do 12 czerwca - 50 zł

Wystąpią artyści scen poznańskich:

  • Agnieszka Wawrzyniak,
  • Bartosz Kuczyk,
  • Klaudiusz Kapłon

CZAS KONCERTU: 90 minut

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-05-20 09:07:14
0 Koszyk