Graficzny nagłówek podstrony
Organizacja ruchu 12 grudnia 2018

Od czwartku Narutowicza bez pierwszeństwa

Zdjęcie, Od czwartku Narutowicza bez pierwszeństwa

Urząd Miasta Leszna, Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji informuje, że od 13 grudnia (czwartek) zmieni się przebieg drogi z pierwszeństwem przejazdu na skrzyżowaniu ul. Narutowicza i Poniatowskiego w Lesznie.

Jadąc w kierunku Rynku droga główna będzie prowadziła pod kątem 90 stopni z ul. Gabriela Narutowicza w ul. Ks. Józefa Poniatowskiego. Tym samym kierujący, którzy chcą jechać na wprost muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom wyjeżdzających z ul. Ks. Józefa Poniatowskiego.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie oznakowania D-40 „strefa zamieszkania”, która między innymi informuje o ograniczeniu prędkości do 20 km/h. Obejmuje ona obszar ul. Gabriela Narutowicza od ul. Ofiar Katynia do alejki Juliusza Słowackiego i ul. Ignacego Paderewskiego.

Dodatkowo na drodze dla rowerów i pieszych przebiegającej ul. Ks. Józefa Poniatowskiego i alejką Juliusza Słowackiego będzie obowiązywał znak A-7 „ustąp pierwszeństwa”.

Powyższe podyktowane jest koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie niedawno wybudowanego wyniesienia w rejonie tzw. bramy kościańskiej. Zmiana organizacji ruchu została pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu, czyli zespołu doradczego Prezydenta Miasta Leszna, a także przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Opublikował: Patryk Moryson kontakt: pmoryson@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-12-12 15:13:53
0 Koszyk