Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 09 kwietnia 2018

Nowe-Stare Miasto: Zrób zakupy na starym mieście w niedzielę!

Zdjęcie, Nowe-Stare Miasto: Zrób zakupy na starym mieście w niedzielę!

Nowe – Stare Miasto. Otwieramy się na wiosnę! Jeśli wiosna i jeśli Nowe – Stare Miasto, to koniecznie w niedzielę 15 kwietnia przyjdź odwiedzić centrum Leszna. Spacerując szukaj czerwonych balonów. Dla jednego szczęśliwca, który tego dnia zrobi zakupy na Starówce przygotowaliśmy super niespodziankę – przelot balonem nad miastem!

Jeszcze parę lat temu niemalże tradycją był spacer po Starówce – z obowiązkową kawą, lodami, pysznym ciachem i... wizytą w ulubionych sklepach. Wiosna to najlepszy czas, aby powrócić do tej rodzinnej tradycji i zaprosić mieszkańców do centrum Leszna. 

„Nowe – Stare Miasto” to akcja, która rusza w niedzielę 15 kwietnia. Znakiem rozpoznawczym będą kiście czerwonych balonów przed witrynami. Tego dnia sklepy biorące udział w akcji przygotują też atrakcyjne rabaty. Zarówno dzień tygodnia, jak i godziny otwarcia będą nietypowe.
– „Wiemy doskonale, że niedziela to często jedyny dzień, kiedy można zjeść leniwe śniadanie bez pośpiechu, stąd też nietypowe godziny- otwarci będziemy w godzinach 13-17– mówi właścicielka sklepu Sugestia na ul. Wolności
Balon – symbol akcji „Nowe – Stare Miasto” – pojawi się również jako nagroda w konkursie paragonowym. Każdy kto w niedzielę 15 kwietnia zrobi zakupy w jednym ze sklepów biorących udział w akcji będzie miał szanse wygrać przelot balonem nad miastem! Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie- jakie? Tego dowiecie się w niedzielę! Wygrywa najbardziej kreatywna odpowiedź!
– „15 kwietnia to niedziela z zakazem handlu, jednak dla nas nie stanowi to przeszkody. Jako właściciele możemy pracować i wraz z innymi handlowcami chcemy skorzystać z tej okazji” – dodaje jedna z inicjatorek akcji.
– „Oczywiście nie chodzi tu o jednorazową akcję, a zaproponowanie zrobienia zakupów we wszystkie niedziele, które objęte są zakazem handlu” – dodaje Maja Osiecka, właścicielka butiku na ul. Leszczyńskich.

Podczas akcji Nowe- Stare Miasto 15 kwietnia w godzinach od 13 do 16.30 w Bibliotece Ratuszowej, odbędą się zajęcia muzyczne dla dzieci. W tym dniu dzieci przeniosą się do krainy, gdzie muzyka gra w każdym. Rodzice podczas robienia zakupów w tym czasie mogą zostawić w Bibliotece dzieci.

Akcja jest elementem programu partycypacji społecznej realizowanego w ramach projektu "Nowe tory - centrum Leszna po kolei" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. 

Jest to inicjatywa i efekt spotkań grupy przedsiębiorców i mieszkańców centrum Leszna.

 

 

 

Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk