Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 2022 21 września 2022

Miasto finansuje in vitro

Igła wkłuwająca się w komórkę

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej Leszna radni przekazali 65.000 zł na sfinansowanie zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego dla par, które bezskutecznie starają się o dzieci.

Program pod nazwą „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego” realizuje Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Mogą z niego skorzystać bezdzietne pary z Wielkopolski. Dodatkowo poszczególne miasta, gminy lub powiaty mogą się do programu dołożyć, finansując zabiegi swoim mieszkańcom. I tak właśnie zrobiło miasto Leszno. Przekazane 65.000 zł wystarczy na przeprowadzenie procedury dla 13 par. Przeciwnych finansowaniu in vitro z budżetu miasta było pięcioro radnych.

Mieszkańcy Leszna zainteresowani skorzystaniem z programu powinni się zgłosić do Kliniki Leczenia Niepłodności InviMED w Poznaniu. Dodatkowych informacji udziela Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta przy ul. Wałowej.


 

Według danych z 28 lipca 2022 roku dzięki programowi „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego” w Wielkopolsce urodziło się już 58 dzieci, a 114 kobiet było w ciąży i oczekiwało na poród.

 

Autor: lm

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2022-09-21 07:54:44
0 Koszyk