Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 09 kwietnia 2018

Lider Rewitalizacji 2017r. wybrany

Zdjęcie, Lider Rewitalizacji 2017r. wybrany

W minioną sobotę (7.04.) podczas uroczystego otwarcia XII edycji Targów Dom i Ogród uhonorowany został tegoroczny zwycięzca konkursu „Lider Rewitalizacji 2017” – nieruchomość zlokalizowana przy ul. Brackiej 14.

Tytuł ten jest przyznawany już po raz piąty. W tym roku spojrzeliśmy na nadesłane zgłoszenie w trochę inny sposób. Leszno ma bowiem uchwalony Gminny Program Rewitalizacji. Dlatego zależało nam, aby przedsięwzięcie wpisywało się w cele wskazane w tym Programie. Okazało się, że właściciel nieruchomości Pan Marcin Świdziński doskonale rozumie jakie są oczekiwania względem Lidera Rewitalizacji. W obiekcie prowadzone są funkcje zarówno gospodarcze jak i społeczne, w tym mieszkaniowe.  W kamienicy zlokalizowane są punkty handlowo usługowe, w tym z wieloletnią tradycją.

Warto też zauważyć, że podczas remontu elewacji zadbano o szczegóły architektoniczne, dokonano renowacji wielu dekorów zdobiących obiekt, co miało na celu przywrócenie dawnych walorów estetycznych i historycznych kamienicy położonej w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej, tuż przy leszczyńskim Rynku.

W imieniu właściciela obiektu, pamiątkową tabliczkę z rąk I Zastępcy Prezydenta Miasta Leszna odebrała Pani Violetta Adamska.

Opublikował: Magdalena Urbaniak kontakt: murbaniak@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk