Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 27 sierpnia 2019

LUFA, czyli Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny

Zdjęcie, LUFA, czyli Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny

Ponad 30 wydarzeń, przeszło 50 artystów, 6 dziedzin sztuki, 9 lokalizacji w 4 dni… Zapraszamy na pierwszy Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny - już od środy 4 września!

Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny LUFA to idea stworzona przez ludzi z pasją do sztuki. W dniach 4-7 września miastem rządzić będą artyści: muzycy, malarze, artyści graffiti, aktorzy teatrów ulicznych, animatorzy, artyści rękodzieła, poeci, sportowcy, fotografowie.

To pierwszy w Lesznie festiwal, w którym sceną dla naszych twórców będzie ulica. Wyjdziemy bliżej ludzi, w przestrzeń miasta – zaanektujemy skwery, chodniki, deptaki, podwórka, wąskie uliczki, parki, dziedziniec nieczynnej fabryki. Wszystko to w ścisłym centrum, w ramach rewitalizacji Leszna.

Uliczny bruk zapewnia wyjątkowość każdego występu i jest nieporównywalny do żadnej, innej sceny, to miejsce, w którym artysta może podzielić się pasją bliżej niż zwykle. Chcemy stworzyć klimat, jakiego na ulicach naszego miasta jeszcze nie było.

W trakcie czterech, naszpikowanych atrakcjami dni, wspólnie z mieszkańcami będziemy współtworzyć sztukę i jej doświadczać. Pomalujemy bramy czy bruk, stworzymy największy plener malarski, wspólnie zatańczymy na deptaku, zrobimy makramy czy las w słoiku, namalujemy w rytm muzyki, doświadczymy widowiska na wodzie, zaśpiewamy z ponad dziesięcioma formacjami muzycznymi. Przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieciaków i ich rodziców, ale dużą część programu festiwalowego kierujemy do osób młodych.

W trakcie festiwalu pojawią się artyści z Polski, jak np. Teatr Snów – klasyk polskiego teatru ulicznego, jednak trzonem będą Leszczyniacy – młodzi, uzdolnieni, wrażliwi, pełni pasji. Zdziwicie się czasem zapewne, że takie skarby mamy w Lesznie.

Najlepsi artyści uliczni są mistrzami w swoim rzemiośle. Spędzili niezliczone godziny doskonaląc swój styl i techniki są oddani swojej marce, nie nudząc się pracują codziennie nad swoimi największymi dziełami. Ten rodzaj poświęcenia się do perfekcji jest zaraźliwy i jest to jeden z powodów dla których warto z nimi być.

LUFA opanuje m.in. ulicę Słowiańską, Ulicę Wolności i Bracką, ul. Wąską, ul. Leszczyńskich, ul. Dąbrowskiego czy Park Kościuszki.

Zaprosimy m.in. na koncerty  „Hubert Szczęsny Orchestra” – formacje stworzoną specjalnie na LUFĘ, The Bullseyes, Projekt Mania, Yellow Snow, Wakacyjny Squad, czy Printempo.

W świat teatru wprowadzi nas Teatr Snów – jeden z najlepszych teatrów ulicznych w Polsce, teatr dla całych rodzin - Tandem, a dla najmłodszych – Teatrzyk Pompon.

Zaprosimy też na widowisko wodne „Symbioza” przygotowane przez leszczyńską firmę Water Concept – coś czego w Lesznie jeszcze nie było!   

 Na festiwalu razem będziemy też tworzyć - podczas czterech godzin różnych warsztatów prowadzonych przez rękodzielników będzie można własnoręcznie stworzyć prawdziwe cuda, które każdy zabierze do domu – lasy w słoikach, makramy, obrazy na drewnie, wieszaki na różne „cudasie”, elementy sztukatorskie.

Co więcej – każdy będzie mógł stać się współtwórcą muralu na Dąbrowskiego lub stworzyć bardzo nietypowe obrazy na Tylnej.

Pełen program poniżej!

Bądźcie na bieżąco – śledźcie nasz fanpage na Facebooku i Instagramie @lufafestiwal oraz stronę LUFY!

 

 

 

Pliki do pobrania:
Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-09-09 08:17:38
0 Koszyk